“Операція “несправжня ціль”: росіяни запускають термобаричні дрони разом з обманками

Такі боєприпаси здатні пробивати товсті стіни і вражати цілі глибоко під землею

фото DR

Завод у російському Татарстані налагодив виробництво безпілотників із термобаричними боєприпасами, які здатні пробивати товсті стіни та можуть вражати цілі всередині укріплених будівель або глибоко під землею.

Джерело. Про це пише Associated Press, на яку посилається moscowtimes.eu.

Нова смертоносна зброя використовується одночасно з дронами-обманками, які запускають, щоб перевантажити українські системи ППО під час відбиття атак.

Операцію під назвою «Несправжня ціль» росіяни почали розробляти наприкінці 2022 року, повідомило джерело. За його словами, вона полягала в тому, щоб запускати ударні безпілотники разом із десятками «обманок», набитих ганчірками чи пінопластом, проте їх не можна відрізнити на радарі від тих, що несуть справжні бомби.

«Ідея полягала в тому, щоб зробити безпілотник, який би створював у противника відчуття повної невизначеності. Щоб він не знав, чи справді це смертоносна зброя чи поролонова іграшка», – сказав співрозмовник.

Тепер же з термобаричними снарядами з'явився «величезний ризик» того, що ударний безпілотник відхилиться від курсу і опиниться в житловому районі, де «наслідки будуть просто жахливими», додав він.

Термобаричні боєприпаси, які також називають «вакуумними», виробляють потужніший вибух за рахунок попереднього розпилення паливної речовини. При цьому створюється колосальний тиск, а температура піднімається до 3000 градусів. Термобаричні боєприпаси великих калібрів можна порівняти за потужністю з малими тактичними ядерними боєприпасами, але вони не мають радіаційного ефекту ураження. Рівень ударної хвилі такий, що люди гинуть навіть подалі від місця вибуху.

Український фахівець та консультант у галузі військових радіотехнологій Сергій Бескрестнов розповів, що вперше російська армія застосувала термобаричні безпілотники влітку ц.р. За його оцінками, зараз вони становлять від 3 до 5% усіх її БПЛА.

«Цей тип боєголовок здатний знищити величезну будівлю, наприклад багатоквартирний будинок. І вони дуже ефективні, якщо росія спробує атакувати наші електростанції», – зазначив він.

Ці та інші ударні безпілотники разом із приманками виробляють на заводі в особливій економічній зоні «Алабуга».

Конвеєр був налагоджений на початку цього року. На сьогодні підприємство робить близько 40 пустушок на день.

За такий же термін збирають 10 озброєних БПЛА, кожен із них коштує $50 тисяч. Причому для їх виробництва використовуються китайські і західні комплектуючі.

За словами співрозмовника агентства, приманки складають більше половини дронів, які останнім часом запускаються по Україні.

У жовтні росія запустила по Україні щонайменше 1889 безпілотників – на 80% більше, ніж у серпні. Згідно з аналізом AP, менше 6% із них вдалося досягти цілі.

Проте російська армія продовжує удосконалювати тактику. Наприклад, запускає відразу за дронами потужніші ракети, коли протиповітряна оборона вже виснажена.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS