Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) направив офіційний лист в італійську газету Corriere della Sera з вимогою спростувати опубліковану нею неправдиву інформацію про начебто небажання банку співпрацювати з українською енергокомпаніїєю ДТЕК нібито через її приналежність Рінату Ахметову. Відповідне повідомлення ЄБРР опублікувала італійська газета 24 листопада.
У ЄБРР заявили, що розчаровані перекручуванням слів директорки банку.
«ЄБРР вважає, що стаття Федеріко Фубіні, опублікована 24 листопада, не відповідає суттєвій підтримці інституцією України та її енергетичного сектору з початку широкомасштабної загарбницької війни проти країни з початку 2022 року», – йдеться в листі.
Corriere della Sera з посиланням на президентку ЄБРР Оділь Рено-Бассо повідомило про нібито неготовність банку допомагати ДТЕК, незважаючи на складну ситуацію в енергетиці України. За словами Рено-Бассо, таке рішення пов'язане з небажанням надавати допомогу українським компаніям, які належать місцевим олігархам. А власник ДТЕК – найбагатша людина України Рінат Ахметов, чиї статки оцінюються як мінімум у $4 млрд.
«Мета звільнення економіки від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і в нас дуже тверді уявлення щодо цього: це частина реформ, які потрібно провести, щоб Україна могла вступити до Євросоюзу», – цитувало видання президентку ЄБРР.
«Група ДТЕК розчарована коментарями керівниці ЄБРР, які містять недостовірну інформацію про компанію та її акціонера», – йдеться в заяві компанії, поширеній у вівторок, 26 листопада.
У ДТЕК стверджують, що компанія виробляє 12% критично важливої електроенергії для України і не є монополістом ні за українським, ні за європейським законодавством.
«Після ухвалення антиолігархічного закону, який був узгоджений з Європейською комісією, акціонер компанії категорично не є олігархом», – йдеться в заяві.
Напередодні стало відомо, що уряд США та Єврокомісія нададуть ДТЕК допомогу в розмірі 106,6 млн євро на відновлення потужностей, зруйнованих унаслідок російських ударів, та підготовку електростанцій до проходження зими.
У ДТЕК наголошують, що, одержуючи будь-яку фінансову підтримку, компанія «дотримується суворих заходів щодо боротьби з корупцією та прозорості».
На офіційному сайті компанії зазначено, що «група ДТЕК на 100% належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов».