Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти в другому читанні законопроект №9256-д про посилення боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання організації та проведення азартних ігор та лотерей.
Про це повідомив нардеп, заступник голови комітету Ярослав Железняк.
Пропонується ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). А замість нього, до 1 квітня 2025 року утворити новий уповноважений орган і визначати міністерство, яке формуватиме політику у сфері грального бізнесу та лотерей. Також документ передбачає впровадження механізму обмеження доступу до нелегальних гральних вебсайтів та мобільних застосунків.
Реклама азартних ігор забороняється. Але є винятки: на ТБ та радіо в нічний час, у медіа для осіб старше 21 року, на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року.
Також забороняється
Крім того, у такій рекламі забороняється участь військовослужбовців, волонтерів, популярних осіб, а також використання тематики, пов’язаної з війною.
Власники чи посадові особи гральних компаній, які мають податковий борг чи борг зі сплати ліцензій не зможуть отримати ліцензію.
Законопроектом передбачається, що розрахунки при проведенні азартних ігор здійснюються виключно у грошовій формі через поточні рахунки в банках. Використання інших платіжних послуг забороняється. Як і спонсорство, крім спонсорства у спорті.
Лотереї підпадають під більшість обмежень грального бізнесу: вимоги до репутації посадових осіб, податкового боргу, відносин із країною-агресором, виключно банківські розрахунки. Дозволяється отримувати ліцензію на проведення державних лотерей іноземним суб’єктам із відповідним досвідом.
Також встановлюються ліміти на витрати та час гри й обовʼязкові перерви. У документі йдеться про запровадження «контрольних закупок» під час перевірок із відеофіксацією.
Забороняється приймати ставки у кредит або з наступною оплатою.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що у червні Нацбанк заборонив азартні ігри за рахунок кредитних коштів.