Рішення липневого саміту НАТО щодо ППО для України досі не виконані – Зеленський

У розмові з Рютте він «назвав конкретні системи ППО, які потрібні, які можуть спрацювати, і системи ППО є в партнерів»

фото Офіційний сайт президента України

Ключові зобов’язання липневого саміту НАТО у Вашингтоні, включно із системами протиповітряної оборони та іншою військовою підтримкою, ще не повністю виконані.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте 27 листопада.

«Важливий момент: рішення саміту НАТО у Вашингтоні щодо ППО й щодо іншого постачання для фронту досі не реалізовані повністю. Ми очікуємо цього, і це значно впливає на мотивацію, на моральний стан наших людей», – сказав він, наголосивши на потребі у своєчасному наданні обіцяної підтримки.

«Я назвав конкретні системи ППО, які потрібні, які можуть спрацювати. Ці системи ППО є в партнерів», – додав президент.

Зеленський також висловив занепокоєння щодо використання росією нових балістичних ракет, закликавши партнерів по НАТО надати конкретні системи ППО, які є в наявності.

«Нещодавній дозвіл щодо далекобійних ударів по військових обʼєктах у росії допоміг. Але тиск на росію треба підтримувати й збільшувати на різних рівнях», – додав Зеленський.

Обидва лідери також обговорили зміцнення зв’язків України зі Сполученими Штатами та іншими союзниками, забезпечення виконання чинних домовленостей та активізацію зусиль для можливого запрошення України в НАТО.

Хоча Україна не отримала твердого зобов’язання приєднатися до НАТО на саміті альянсу цього року, 32 країни-члени оголосили шлях України до членства «незворотним».

Разом із системами протиповітряної оборони Україні пообіцяли $43 млрд, представництво НАТО в Києві та нові двосторонні угоди з безпеки.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше генсек НАТО Рютте заявляв, що «ми повинні дати Україні таку допомогу, яка їй потрібна, щоб змінити траєкторію конфлікту». Він наголосив, що співпраця росії з Іраном і Північною Кореєю загрожує не тільки Європі, а й усьому Індо-Тихоокеанському регіону та Північній Америці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS