Генсек НАТО Рютте: “Ми повинні дати Україні таку допомогу, яка їй потрібна, щоб змінити траєкторію конфлікту”

Генсек НАТО Рютте: “Ми повинні дати Україні таку допомогу, яка їй потрібна, щоб змінити траєкторію конфлікту”

Він наголосив, що співпраця росії з Іраном і Північною Кореєю загрожує не тільки Європі, а всьому Індо-Тихоокеанському регіону та Північній Америці

Генсек НАТО Рютте: “Ми повинні дати Україні таку допомогу, яка їй потрібна, щоб змінити траєкторію конфлікту”
скріншот

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав західних союзників України збільшити обсяги військової допомоги і, таким чином, змінити хід війни.

«Ми маємо робити більше, ніж просто допомагати Україні триматися. Нам потрібно підняти ціну для путіна […] і надати Україні таку допомогу, яка їй потрібна для того, щоб змінити траєкторію конфлікту», – сказав Рютте у вівторок у Парижі після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Рютте заявив, що співпраця росії з Іраном та Північною Кореєю, які надають їй військову допомогу, а також з Китаєм є загрозою не тільки для України та Європи.

«Співпраця росії з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм загрожує не тільки Європі, вона загрожує миру та безпеці – так, тут, у Європі теж – але і в Індо-Тихоокеанському регіоні та в Північній Америці», – сказав генеральний секретар НАТО.

Еммануель Макрон зі свого боку закликав посилювати європейські сили оборони і зменшувати їх залежність від США.

“Для безпеки наших громадян нам потрібна сильна Україна, сильна Європа та сильний Альянс. Це наша спільна мета”, – сказав президент.

Бекграунд. Також повідомлялося, що Польща хоче побудувати альянс із Великою Британією, щоб продовжувати допомагати Україні після того, як Дональд Трамп вступить на посаду у 2025 році.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що найближчими днями має намір провести переговори з британським колегою Кіром Стармером. Він також зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном і генсеком НАТО Марком Рютте, повідомляла The Times.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло