У Румунії на парламентських виборах перемогла проукраїнська і пронатівська партія

Проте їй «в спину дихають» проросійські ультраправі націоналісти, які теж проходять у парламент

Глава правлячої партії PSD і прем'єр-міністр Марсель Чолаку

Правляча Соціал-демократична партія Румунії (PSD) отримала 22,5% голосів за результатами парламентських виборів 1 грудня, згідно з опрацьованими даними на більш ніж 99% виборчих дільниць.

Проте ультраправий проросійський Альянс за Союз румунів (AUR) посів друге місце з 18,2%, за ним йдуть співправляча Національна ліберальна партія (PNL) з 14,36% і правоцентристський Союз «Збережи Румунію» (USR) з 12,17%, згідно з результатами.

Ультраправа партія AUR, яка проводить кампанію з націоналістичними гаслами, подвоїла свої результати порівняно з виборами 2020 року, що відображає загальне невдоволення основними партіями.

Їх лідеру Джорджу Сіміону заборонили в’їзд в Україну ще в 2000 році за «систематичну антиукраїнську діяльність», заявили спецслужби України.

Дві інші націоналістичні партії – «SOS Румунія» проросійської євродепутатки Діани Сосоака та «Партія молодих людей» (POT) – набрали 7,66% і 6,31% голосів відповідно.

Партія UDMR, яка представляє угорську меншину Румунії, також пройшла до парламенту з 6,43% голосів.

Правляча коаліція PSD-PNL дотримується пронатовського та проукраїнського курсу під керівництвом чинного соціал-демократичного прем’єр-міністра Марселя Чолаку та президента Клауса Йоганніса.

У жовтні, нагадаємо, Румунія поставила Україні систему протиракетної оборони Patriot.

У грудні цього року в Румунії відбудеться другий тур президентських виборів.

Раніше в першому турі лідирував невідомий кандидат від крайніх правих і критик НАТО та України Калін Джорджеску. Очікується, що він зустрінеться з проєвропейським кандидатом від USR Єленою Ласконі.

Проте результати першого туру залишаються під сумнівом, а 2 грудня Конституційний суд вирішить, чи слід їх анулювати через звинувачення в шахрайстві та іноземному втручанні.

Бекграунд. Нагадаємо, суд в Румунії постановив перерахувати голоси виборців після несподіваної перемоги проросійського і профашистського кандидата. Рада оборони вказала, що на перебіг виборів намагалися вплинути за допомогою кібератак, і висловила припущення, що за ними може стояти росія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS