Компанія друга путіна через лобістів намагається налагодити відносини з США

Найближчими тижнями представники «Новатек» та американські лобісти планують звернутися до державних структур США

фото DR

Російський газовий гігант «Новатек», основними акціонерами якої є друг путіна Геннадій Тимченко та мільярдер Леонід Міхельсон, намагається налагодити відносини з Вашингтоном, пише Reuters з посиланням на два джерела.

Для цього, за даними агентства, компанія почала співпрацювати із лобістами.

За словами співрозмовників Reuters, «Новатек» намагається відновити відносини із Заходом, щоб вивести свій флагманський проект із виробництва зрідженого природного газу «Арктик СПГ 2» з-під американських санкцій.

Представник правління «Новатека» Денис Соловйов нещодавно відвідав Вашингтон, щоб розпочати співпрацю з американською лобістською фірмою, сказали джерела Reuters.

Найближчими тижнями російська компанія та американські лобісти планують звернутися до державних структур США, додали співрозмовники агентства.

«Новатек» має намір продемонструвати Вашингтону, що не фінансує російське вторгнення в Україну, зазначили джерела Reuters.

На підтвердження цього «Новатек» має намір використати свій податковий статус у росії: проект «Арктик СПГ-2» звільнений від сплати податків до 2030 року.

Помічник держсекретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт сказав Reuters, що Держдепартамент знає про візит представників «Новатека» до Вашингтона. Однак він вважає, що досягти великого успіху в покращенні відносин з адміністрацією Джо Байдена не вийде:

«Зараз не час вести справи з росією по-старому. росія перебуває на лаві штрафних, і моя робота – простежити за тим, щоб вона залишалася там якнайдовше – звісно, поки триває її незаконна війна».

Як передає «Агентство», один із основних власників «Новатека» – друг путіна Геннадій Тимченко. При цьому минулого року в європейському суді, оскаржуючи санкції, він намагався довести, що знайомство із президентом не означає, що він підтримує війну в Україні. Суд він програв.

«Новатек» – найбільший у росії виробник зрідженого природного газу, компанії належить 60% «Арктик СПГ-2». У листопаді 2023 року проект потрапив під американські санкції. Після цього, як писав Reuters, виробництво зрідженого газу на проекті зупинилося.

Завдяки запуску цього заводу росія розраховувала до 2035 року зайняти 20% ринку ЗПГ замість нинішніх 8%, писав Reuters. Влітку минулого року Путін взяв участь в урочистій церемонії відправлення першої лінії «Арктик СПГ-2» Північним шляхом. А росЗМІ повідомляли, що російська нафтогазова галузь «зробила технологічний прорив, який поступово позбавляє нас колишньої залежності від іноземних технологій у галузі зрідження газу».

Бекграунд. Як писав нещодавно The Telegraph, путін відмовляється від видобутку газу в Арктиці – падіння попиту на російське паливо призвело до того, що найбільший у світі завод ЗПГ залишився нікому не непотрібним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS