Верховна Рада України в четвер, 19 грудня, у цілому прийняла законопроєкт №12178 про ліквідацію Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) з 2025 року. За таке рішення проголосували 259 народних депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
З 1 січня 2025 року впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях (сучасна система оцінювання функціонування особи), зазначив нардеп.
Нагадаємо: за даними законопроєкту, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, до яких увійдуть лікарі-практики.
«Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Ці лікарні оснащені всім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження й мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди з огляду на потреби кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта», – зауважили в МОЗ.
Лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть у Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків із реабілітації, оцінювання працездатності та за потреби призначення державних виплат.
«Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету й сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок», – зазначили в міністерстві.
Окрім цього, цифровізація, за даними МОЗ, також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це унеможливить попередні корупційні домовленості, зокрема й такі, про які останнім часом стало відомо.
Законопроєкт також передбачає:
«Законопроєкт, розроблений МОЗ, закладає основи оцінювання повсякденного функціонування. Подальший шлях пацієнта після проведення медичного оцінювання відбуватиметься відповідно до змін, що будуть впроваджені в соціальній, освітній сферах, сфері зайнятості та передбачатимуть механізми отримання необхідних послуг», – зазначили в МОЗ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Харківська обласна рада проголосувала за ліквідацію Обласного центру медико-соціальної експертизи, його персонал переведуть до обласної клінічної лікарні. Рішення підтримали 89 депутатів.