МВФ оприлюднив негативний сценарій для України

Сценарій передбачає, що війна триватиме до середини 2026 року

Фото: Getty Images

Оновлений базовий сценарій Міжнародного валютного фонду передбачає закінчення війни росії проти України наприкінці 2025 року. А негативний сценарій передбачає її завершення в середині 2026 року.

Про це стало відомо із меморандуму з МВФ.

Загальнй дефіцит зовнішнього фінансування в негативному сценарії становить $177,2 млрд порівняно з $148 млрд у базовому сценарії. Прогнози основних макроекономічних змінних для негативного сценарію помітно гірші, ніж для базового. Вони передбачають скорочення реального ВВП України.

Також негативний сценарій передбачає, що шок в економіці України почнеться в I кварталі 2025 року. Він матиме сильний вплив на настрої компаній і домогосподарств та на темпи повернення біженців. Він, за інформацією МВФ, спричинить подальші масштабні пошкодження української енергетичної інфраструктури, а також вимкнення електроенергії.

У МВФ припускають, що унаслідок цього реальне зростання ВВП України буде слабшим, ніж у базовому сценарії – 2,5% 2025 року (порівняно зі зростанням від 2,5 до 3,5% у базовому сценарії).

Також очікується, що високі потреби України у сфері оборони та слабша економічна активність призведуть до подальшого зростання дефіциту бюджету у 2025−2026 роках. Дисбаланс на валютному ринку знову з’явиться і, ймовірно, збережеться впродовж тривалого часу з огляду на гірші показники експорту.

Негативний сценарій припускає, що подальше відновлення виробництва в Україні буде повільнішим, ніж у базовому сценарії. Унаслідок збігу цих чинників, виробництво залишатиметься нижчим за довоєнний рівень упродовж тривалішого терміну, ніж передбачалося раніше.

Поточний негативний сценарій, як додають у МВФ, передбачає деяке зближення з базовим рівнем у середньостроковій перспективі, що підтримується «якорем» вступу до Євросоюзу, потоками зворотної міграції та приватними інвестиціями.

Загалом, широкомасштабні обговорення з владою України планів дій у надзвичайних ситуаціях під час шостого огляду підтверджують, що програма залишається надійною навіть у разі такого негативного сценарію, йдеться у повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував оновлений Меморандум про економічну та фінансову політику за підсумками п'ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS