МВФ висунув нові вимоги для програми розширеного фінансування

МВФ висунув нові вимоги для програми розширеного фінансування

У Фонді хочуть побачити стратегію НКЦПФР до кінця січня 2025 року

МВФ висунув нові вимоги для програми розширеного фінансування
Фото: Getty Images

Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував оновлений Меморандум про економічну та фінансову політику за підсумками п'ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною.

Про це йдеться на сайті МВФ.

В оновленій версії документу додалися 3 структурні маяки:

  • підготовка комплексної операційної стратегії для Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) з незалежною оцінкою членів комісії – до кінця січня 2025 року;
  • створення законопроєкту про критичний ризик третіх осіб у фінансовому секторі – до кінця травня наступного року;
  • завершити зовнішнє оцінювання Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – до кінця жовтня 2025 року.

У Фонді очіують, що для прискорення реформ НКЦПФР має консультуватися з міжнародними фінансовими інституціями, впровадити кодекс етики співробітників та «гармонізувати регулювання й обмеження на рух капіталу» за операціями з цінними паперами у відповідність з тими, які застосовуються до банківських операцій.

Виконання другого пункту поклали на Нацбанк – регулятор має підготувати концептуальну записку щодо нагляду за критичним ризиком третіх осіб та операційної стійкості цифрових технологій та подати проєкт до Верховної Ради.

Водночас від НКРЕКП очікують розробку нової системи підзвітності для проведення регулярних зовнішніх оцінок незалежності комісії. Першу таку оцінку мають опублікувати упродовж 10 місяців.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що МВФ схвалив новий транш для України на $1,1 млрд. Кошти спрямують на фінансування важливих видатків бюджету.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло