Україна працює над розвитком власних систем протиповітряної оборони, заявив головнокомандувач Олександр Сирський в інтерв'ю військовому кореспонденту ТСН Андрію Цаплієнку 19 січня.
«Ми ще в радянські часи виробляли фактично всі системи управління зенітними комплексами. Тобто в нас є потужності й можливості для створення, і ми працюємо над створенням свого вітчизняного комплексу протиповітряної оборони», – сказав Сирський.
За його словами, українська система протиповітряної оборони повинна відповідати американській Patriot.
Сирський зазначив, що загроза від нової російської балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік» є сильною мотивацією для Києва створювати власну протиракетну протиповітряну оборону.
Відбити «Орєшнік» можуть лише кілька систем ППО, сказав Сирський, а Україна поки що не має цих можливостей.
«Це підштовхує нас до створення власної системи протиповітряної оборони, яка була б не просто ППО, а могла протистояти ракетам», – сказав він.
«Це спонукає нас до активних переговорів із нашими союзниками, щоб отримати таку систему. І звичайно, це має спонукати нас до створення сучасної ракетної системи, яка могла б стати стримувальним фактором проти використання такої зброї росіянами», – наголосив головнокомандувач.
Раніше путін стверджував, що західні системи протиповітряної оборони не здатні перехопити ракети «Орєшнік», і навіть запропонував «високотехнологічну дуель» із Заходом, яка передбачала б запуск «Орєшніка» по Києву, а західні системи ППО, за задумом путіна, мали б показати свою спроможність його збити.
Сполучені Штати діють у зоні оборони на великій висоті (THAAD), призначеній для перехоплення балістичних ракет середньої дальності. Система не постачалася в Україну і, отже, ніколи не тестувалася на «Орєшніку».
В інтерв'ю Сирський зазначив, що вже почалася робота над розробкою власної протиракетної системи України.
«Робота йде, вона активно ведеться в цьому напрямку. Сподіваюся, що незабаром ми отримаємо бажаний для нас результат», – сказав він.
Бекграунд. Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що у 2025 році Україна планує витратити рекордні $35 млрд на виробництво зброї. Український уряд має намір надати $17 млрд, решту можуть профінансувати союзники.
Велика Британія погодилася профінансувати виробництво систем ППО та далекобійної зброї в Україні, повідомив Умєров 13 січня.