У понеділок увечері в Білому домі президент Дональд Трамп у перші години свого перебування на посаді підписав розпорядження про вихід США з Паризької кліматичної угоди, зокрема лист до ООН із поясненням цього рішення.
Він також оголосив про «національну надзвичайну ситуацію в енергетиці», щоб скасувати багато екологічних обмежень часів Байдена.
Трамп назвав Паризьку угоду «обманом» під час виступу на Capital One Arena у Вашингтоні у своїй інавгураційній промові.
«Ми будемо бурити, дитинко, бурити (drill, baby, drill)», – сказав він.
Президент також пообіцяв, що США розпочнуть нову еру розвідки та видобутку нафти й газу.
«Ми знизимо ціни, знову заповнимо наші стратегічні резерви, аж до верху, і будемо експортувати американську енергію по всьому світу», – сказав він аудиторії.
«Ми знову будемо багатою нацією, і рідке золото під нашими ногами допоможе цьому», – сказав він.
Це вже вдруге, коли Трамп ініціює вихід із міжнародного пакту, спрямованого на боротьбу з глобальним потеплінням.
Паризька угода – це міжнародний пакт, спрямований на обмеження глобального потепління шляхом зменшення викидів парникових газів. Це вже друга спроба адміністрації Трампа вивести США з Паризької угоди. Перша відбулася у 2017 році, але її скасував Джо Байден у перший день свого президентства у 2021 році.
Згідно з процедурою, США доведеться чекати рік для офіційного виходу.
Антипатія президента Трампа до угоди була відображена в його заяві 2017 року про те, що він був обраний «представляти людей Пітсбурга, а не Парижа».
Температурний поріг у 2 °C був встановлений у Паризькій угоді як рівень, після якого світ зіткнеться з надзвичайно небезпечними впливами.
Тепер США приєднаються до Ірану, Ємену та Лівії як єдиних країн, які наразі перебувають поза угодою, що була підписана 10 років тому у столиці Франції.