ОПЕК не повелася на пропозицію Трампа знизити ціни на нафту

За словами делегатів, питання про заклик Трампа збільшити постачання нафти не обговорювалося

фото Shutterstock

Країни нафтового картелю ОПЕК+ не прислухалися до заклику Дональда Трампа якомога швидше опустити ціни на нафту і залишили в силі домовленість про обмеження на видобуток до кінця нинішнього кварталу.

При цьому введення Трампом мит на імпорт із Канади та Мексики призвело до подорожчання нафти, пише Bloomberg.

Комітет картелю вирішив не змінювати поточну політику з видобутку нафти, повідомила ОПЕК у прес-релізі. Знижені понад два роки тому квоти на видобуток залишені на поточному рівні, як і узгоджений у грудні план щодо їх щомісячного збільшення в період з квітня по кінець 2026 року.

За словами делегатів, питання про заклик Трампа збільшити постачання нафти не обговорювалося, пише агентство.

Трамп провів передвиборчу кампанію під гаслом “Drill, baby, drill” («Бури, дитинко, бури»), яке він повторив і у своїй інавгураційній промові.

Вже через три дні після вступу на посаду Трамп, по відеозв'язку виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, знову повідомив про намір опустити ціни на нафту і закликав до цього країни ОПЕК:

«Я збираюся попросити Саудівську Аравію та ОПЕК знизити вартість нафти. Її треба зменшити. Щиро кажучи, я здивований, що вони не зробили цього до виборів у США».

За словами Трампа, після того, як нафта подешевшає, центробанки по всьому світу негайно знизять відсоткові ставки.

Високою ціною нафти він також пояснює війну росії проти України:

«Ціна зараз досить висока, щоб ця війна тривала. Потрібно зменшити ціну на нафту, і це зупинить війну… Це безвідповідально, що досі цього не зробили. Ми опустимо ціни на нафту, і росія одразу припинить війну з Україною», – говорив він.

Вандана Харі, засновник сінгапурської Vanda Insights, сказала Bloomberg:

«Я не очікую, що ОПЕК+ прислухається до вимог чи прохань Трампа, як їх не назви. ОПЕК+ розробляє стратегію поставок дуже ретельно, дуже тонко підлаштовуючи її під ситуацію [на ринку]», – сказала вона.

Минулого року, щоб підтримати ціни на нафту, альянс нафтовидобувних країн тричі відкладав реалізацію плану збільшення видобутку. Тепер він розраховує щомісяця нарощувати її, починаючи з квітня, на 120 000 барелів на добу і до кінця року повернути на ринок загалом 2,1 млн барелів.

Бекграунд. Більше про те, чи погодиться ОПЕК на вимоги Трампа, ми писали в матеріалі «Дешева нафта заради припинення війни: наскільки життєздатні плани Трампа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS