росія закупить обладнання американських і німецьких фірм для виробництва РЕБ – розслідування

Обладнання вартістю 620 млн рублів має бути виготовлене в Німеччині, Чехії та Малайзії концерном Rohde & Schwarz

t.me/agentstvonews

Калузький науково-дослідний радіотехнічний інститут (КНИРТИ), що виробляє системи для літаків ОКБ «Сухого», у грудні уклав контракти на 720 млн рублів на закупівлю обладнання німецької компанії Rohde & Schwarz та американської Keysight.

Про це йдеться в розслідуванні «Агентства», яке посилається на документацію на сайті держзакупівель рф.

Згідно з трьома держконтрактами, це обладнання потрібне для нарощування обсягів виробництва «бортових комплексів радіоелектронної боротьби».

Основна частина обладнання вартістю 620 млн рублів має бути виготовлена в Німеччині, Чехії та Малайзії міжнародним концерном Rohde & Schwarz (центральний офіс у Мюнхені), який виробляє електронне обладнання в тому числі для армій Німеччини, Норвегії та Канади.

Інститут закупить аналізатори та аналогові генератори сигналів, векторні аналізатори ланцюгів, джерела живлення та осцилографи (прилад для дослідження електричного сигналу).

Ще 100 млн КНИРТИ заплатить за мультиметри та НВЧ-аналізатори американської компанії Keysight. Ця продукція виготовляється на заводі в Малайзії.

Системами розробки інституту оснащені літаки Су-24, Су-27, Су-30, Су-33, Су-34, Су-35. КНИРТИ також розробляв системи РЕБ для вертольотів-постановників і для Су-57.

Інститут потрапив під санкції США у 2019 році та під санкції ЄС у 2024 році, тому використовує імпортера-прокладку – компанію «Градиент», з якою й укладено всі контракти.

Ця компанія має поставити обладнання до кінця 2025 року. Судячи з даних сайту держзакупівель, постачання вже здійснюється. Згідно з актами приймання робіт, «Градиент» наприкінці грудня 2024 року передав інституту аналоговий генератор сигналів SMA100B вартістю майже 13 млн рублів.

Компанія «Градиент» була створена у 2019 році, нею володіє і керує житель Москви Сергій Іванов. Згідно з інформацією видання, постачати західне обладнання держструктурам фірма почала з першого року роботи. У межах першого такого контракту вона продала аналізатор сигналів Keysight у військову частину №95006. До 2022 року річний виторг «Градієнта» не перевищував 106 млн рублів, однак у 2023-му він зріс одразу в 13 разів – до 965 млн рублів.

Бекграунд. Як повідомлялося, журналісти викрили 9 європейських компаній, які співпрацюють із російським ВПК. Всі ці компанії збільшили свої прибутки під час російської війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS