Журналісти викрили 9 європейських компаній, які співпрацюють з російським ВПК

Журналісти викрили 9 європейських компаній, які співпрацюють з російським ВПК

Всі ці компанії збільшили свої прибутки під час російської війни

Журналісти викрили 9 європейських компаній, які співпрацюють з російським ВПК
фото DR

Дев'ять виробників промислового обладнання із Чехії, Польщі, Швеції та Швейцарії продовжили роботу в росії після її вторгнення до України. Їхня продукція використовується у військовій техніці – такі поставки заборонені західними санкціями.

Джерело. Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider та чеського видання Investigace.

Європейські компанії ведуть бізнес через дочірні структури та фірми, які належать їх топ-менеджерам.

1) У Єкатеринбурзі продовжує працювати верстатобудівний завод «ГРС Урал», контрольний пакет у якому належить чеській TOS Varnsdorf. У 2023 році підприємство у 1,5 раза збільшило обсяг бізнесу. Завод використовує ввезені з Чехії компоненти і закуповує верстати.

Крім того, з лютого 2022 по вересень 2024 року TOS Varnsdorf імпортувала в росію продукцію більш ніж на $12 млн.

Фірма співпрацює як мінімум із трьома державними оборонними заводами. Це «Алмаз-Антей», який виробляє комплекси ППО С-300 і Тор, пермський «Машинобудівник», випускає компоненти ракетних та авіаційних двигунів, та «Редуктор ПМ», чия продукція використовується в вертольотах Мі-8/17, Мі-26 та Мі-28.

2) Також у Росії активно працює компанія «Тахтех» – спільне підприємство з чеською Tachtech, яка займається будівництвом та монтажем нагрівальних та термічних печей для промисловості. Засновник філії – Йіржі Тахеці, керуючий директор та співвласник Tachtech s.r.o. «Тахтех» веде бізнес із металургійними підприємствами, які постачають метал для військових заводів.

Також серед його клієнтів Омський завод транспортного машинобудування, який виробляє машини ТЗМ-Т для важких вогнеметних систем «Солнцепек» та займається обслуговуванням танків Т-80.

3) Ще одна чеська торгово-промислова група Alta працює у росії через дочірнє підприємство «А-Р», у якому їй належить 100%. Головна компанія спеціалізується на верстатах та обладнанні для видобутку та переробки копалин та є ексклюзивним представником у Чехії та Словаччині компанії ТВЕЛ – російського постачальника ядерного палива.

4) Продовжує постачання для російських військових заводів і чеська компанія Kovosvit. Після початку війни в країну завезли 56 партій верстатів цієї фірми майже на $3,2 млн.

5) Частину продукції імпортувала чеська фірма Labara – виробник електроізоляційних матеріалів – через російську «доньку» «Лабара-Рус». Усього ж з 24 лютого 2022 року філія закупила 324 партії промислового обладнання на загальну суму майже $5,4 млн.

6) Через «Лабару» фірма пов'язана з чеським верстатобудівним підприємством PTV і його офіційним дилером в росії – компанією «Технологія води і металу». Остання за допомогою турецького посередника ввозила американські деталі для гідроабразивних верстатів, що використовуються під час виробництва військової техніки. За час війни її виторг виріс удвічі.

7) Також у росії продовжує роботу швейцарська Meg Metal SA. За 2022–2023 роки вона імпортувала через дочірню компанію «Евросталь» 149 найменувань сталевої продукції на $13,87 млн. Найбільшими покупцями були ЦНДІ КМ «Прометей» Курчатівського інституту, що розробляє сплави для атомних підводних човнів та криголамів; Уралмашзавод, що випускає обладнання для металургії та гірничодобувної промисловості, та виробник газових турбін «Силові машини».

8) Із росією співпрацює шведська GCE Group. Вона постачає газове обладнання, яке використовується у виробництві військової техніки через свою дочірню компанію «ГСЕ Красс». З лютого 2022-го до квітня 2024 року фірма завезла 655 товарних позицій загальною вартістю $5,82 млн.

9) Є у списку польська компанія Seco/Warwick. Вона постачає промислові печі для виробників в авіаційній, машинобудівній, інструментальній та інших галузях термообробки. З лютого 2022-го до квітня 2024 року фірма імпортувала 149 найменувань продукції загальною вартістю $1,41 млн. 69% від цієї суми було відправлено безпосередньо польськими компаніями.

Бекграунд. Як встановило розслідування, Саудівська Аравія купила під час війни у росії озброєння більш ніж на 2 млрд євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло