Франція і Німеччина розкритикували пропозицію Трампа повернути росію в G7

Міністри МЗС зазначили, що поки в росії путін залишається при владі, це неможливо

Жан-Ноель Барро
фото DR

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро виключив можливість повернення росії до так званої «Групи семи» («Великої сімки», G7). Коментуючи відповідну пропозицію американського президента Дональда Трампа, він зазначив, що у поточних реаліях цей сценарій «немислимий».

«Що таке G7? Це союз найрозвиненіших демократій. Однак росія все більше віддаляється від демократичних принципів, а також веде агресивну політику щодо інших країн G7, зокрема Франції, діючи відкрито та цинічно», – зазначив Барро в інтерв'ю LCI.

На думку міністра, росія зможе повернутися до G7, лише якщо в Україні буде досягнуто «справедливого та тривалого миру».

«У майбутньому чому б і ні? Відповідальність за цю війну лежить на плечах путіна. Не російський народ розпочав цю війну», – сказав Барро, додавши, що в перспективі будуть «можливі інші дипломатичні відносини».

В «Групу семи» входять Франція, США, Німеччина, Велика Британія, Італія, Канада та Японія

Раніше про те, що росії немає місця у групі провідних демократій, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

«Як партнери по G7 ми неодноразово давали зрозуміти протягом останніх трьох років жорстокого повномасштабного вторгнення в Україну: нормальної співпраці з цією росією, з росією путіна, бути не може», – сказала вона.

Бербок додала, що ситуація зміниться лише тоді, коли ця країна повернеться на шлях миру разом із усіма та змінить «політику агресії», тому зараз важливо забезпечити реальне завершення війни в Україні з усіма гарантіями, а не просто створити видимість цього.

Раніше Трамп виступив за повернення росії до «Великої сімки» та назвав її вилучення з групи після анексії Криму «помилкою». За словами американського президента, путін також хоче, щоб його прийняли назад.

У свою чергу в Кремлі заявили, що росія надає перевагу продовженню роботи в G20, оскільки «центри зростання перемістилися в інші регіони» світу і цей формат краще відображає «економічний локомотив земної кулі».

Бекграунд. Між тим екс-міністр МЗС Литви наголосив, що «Україна більше не може покладатися на допомогу США». Він попереджає, що США ведуть розмови про часткове виведення військ з Європи і натомість підтримують рухи, які мають на меті розколоти Євросоюз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS