Європейська комісія спростувала інформацію про начебто запропоновану Україні угоду щодо корисних копалин, альтернативну документу зі США. Там кажуть, що насправді така співпраця триває вже кілька років.
Про це заявив речник Єврокомісії Томас Реньє, якого цитує «Інтерфакс-Україна».
«Немає пропозиції. З 2021 року у ЄС є офіційне партнерство з Україною щодо критичної сировини, яке формалізоване меморандумом про взаєморозуміння. Отже, це датується чотири роки тому. І, як і у випадку з усією важливою сировиною та меморандумами про взаєморозуміння, які ми маємо з нашими партнерами, мова, звичайно, про створення синергії між ланцюгами постачань з одного та іншого боку, і, звісно, створення переваг для наших партнерів на місцях. І ось про це цей меморандум про взаєморозуміння», – заявив він.
За словами речника, ця співпраця спрямована не лише на гарантування безпеки ланцюжків постачань для ЄС, а й на сприяння створенню місцевої цінності та розвитку потенціалу в країнах-партнерах, що створює взаємну вигоду.
«Тепер, як ви бачите, тут насправді йдеться про співпрацю з Україною, а не про якусь конкуренцію зі США», – додав Реньє.
Тож напередодні, під час візиту посадовців ЄС до Києва, єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне «підтвердив нашу відданість реалізації цього меморандуму про взаєморозуміння та прискоренню роботи для зміцнення нашого взаємовигідного партнерства», зазначив речник.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європейський Союз запропонував угоду з Україною щодо «критично важливих матеріалів», заявив європейський високопосадовець, пообіцявши Києву «виграшну» угоду, навіть якщо президент США Дональд Трамп укладе власну угоду щодо доступу до українських корисних копалин.