Україна та США майже допрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин – Шмигаль

Український прем’єр наголосив, що Україна не підпише угоду, якщо вона не міститиме безпекових гарантій

Фото: DR

Україна та США фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні вона називається «Угода про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови України».

Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі національного телемарафону.

За словами Шмигаля, це попередній договір, який встановить умови інвестицій між Україною та США. Внесок України – це частина, а саме 50%, майбутніх доходів від ліцензій на корисні копалини та видобування металів.

«Фактично це попередній договір, який передбачає юридичну дію. Це майбутнє створення інвестиційного фонду для відбудови України, де Україна та США на рівних будуть управляти цим фондом, наповнювати його», – розповів Шмигаль.

За його словами, угода на пряму прив'язана до гарантій безпеки України, і ні президент Володимир Зеленський, ні Кабмін не розглядатимуть її без цього.

«У преамбулі угоди дуже чітко написано, що, беручи до уваги, що американський народ хоче інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну і безпечну Україну, це початок цієї угоди, я прямо цитую текст, і це важливо для нас розуміти, для чого ця угода укладається. Безпековий характер цієї угоди це пріоритет номер один для нашої країни, для уряду, для президента», – сказав прем'єр.

В угоді міститься посилання на Будапештський меморандум, що підкреслює внесок України в міжнародну безпеку шляхом відмови від третього у світі за величиною ядерного арсеналу.

Очікується, що документ буде розглянутий урядом України та остаточно узгоджений під час переговорів між президентами України та США.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що новий проєкт угоди про корисні копалини між Україною та США містить пункти, які викликають певні запитання. Зокрема, це стосується гарантій безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS