В Україні зросте виробництво сільгосппродукції – прогноз

Обсяги виробництва валової продукції сільського господарства зростуть на 3% проти показника минулого року

Фото: Depositphotos

У 2025 році, за даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», обсяги виробництва валової продукції сільського господарства зростуть на 3% проти показника 2024 року.

Про це свідчать дані Національного наукового центру.

Позитивна динаміка в аграрному секторі, на думку науковців, зумовлена стабілізацією функціонування галузі та поступовою адаптацією господарюючих суб’єктів до викликів, пов’язаних із наслідками війни.

Прогнозовані обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у 2025 році значно поступаються показнику 2021 року – менше на 19.1%, а також показнику 2023 року – менше на 2,6%.

Науковці інституту вважають, що обсяг валової продукції в рослинництві збільшиться на 3,4% в порівнянні з минулим роком. Цьому сприятимуть розширення посівних площ під олійні культури, зростання урожайності кукурудзи та потенційне поліпшення агротехнологій. Водночас через прогнозовані несприятливі погодні умови в період вегетації очікується зниження врожайності окремих культур, зокрема ріпаку й жита.

Обсяги виробництва продукції тваринництва збільшаться на 1,5% проти 2024 року при зростанні продукції вирощування птиці на 5,5% та свиней на 4,6% і зменшенні по інших видах, зокрема по яловичині на 12% та вовни на 29,3%. 

За даними інституту, основними викликами для агровиробників залишаються негативний вплив кліматичних змін, низька забезпеченість кадрами технічних спеціальностей, втрати інфраструктури, проблеми фінансового забезпечення та відсутність інвестицій.

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що очікуване у 2025 році виробництво сільськогосподарської продукції дозволить забезпечити внутрішні продовольчі потреби держави. По окремих видах продукції рівень забезпечення зростатиме. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна нарощує експорт: +15% попри війну та зміна торгових лідерів. ЄС купує понад 50%, агро лідирує, Китай втрачає позиції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS