Європейські лідери висловлюють підтримку Україні після скандалу на зустрічі Трампа та Зеленського

Еммануель Макрон, Дональд Туск, Мая Санду, прем’єр Іспанії Педро Санчес та багато інших – оголосили, що підтримують Україну та її президента

фото DR

Європейські політики та глави держав почали висловлювати реакцію на зустріч президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського, яка переросла в гостру суперечку в Овальному кабінеті і жорстку критику з боку Трампа і віце-президента Джей Ді Венса.

«Дорогий президент Зеленський, дорогі українські друзі, ви не одні», – сказав Україні прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Президент Франції Еммануель Макрон, який знаходиться в Португалії, підкреслив, що в ситуації, що склалася, росія – агресор, а українці – люди, які зазнали агресії.

«Є агресор: росія. Є народ під ударом: Україна. Ми мали право допомагати Україні та вводити санкції проти росії три роки тому і продовжувати це робити. Ми американці, європейці, канадці, японці та багато інших. Дякую всім, хто допомагав і продовжує. І повага тим, хто бореться від початку. Тому що вони борються за свою гідність, свою незалежність, за своїх дітей і за безпеку Європи», – написав Макрон в Х.

Також Макрон опублікував у Х кілька виступів із закликом Європу до єднання.

«Україно, Іспанія з тобою», – написав на платформі Х глава уряду Іспанії Педро Санчес кількома мовами, включаючи українську.

«Правда проста. росія вторглася в Україну. росія – агресор. Україна захищає свою свободу – і нашу. Ми підтримуємо Україну», – написала у Х президент Молдови Мая Санду.

Глава норвезького уряду Йонас Гар Стьоре, коментуючи ситуацію в коментарі для TV2, назвав це тривожним сигналом. «Те, що ми побачили сьогодні в Білому домі, – серйозно та гнітюче. Україна, як і раніше, потребує підтримки США. Її безпека та майбутнє важливі не лише для Європи, а й для Сполучених Штатів», – заявив Стьоре.

За його словами, заява Трампа про те, що Зеленський «грає з Третьою світовою війною», була «вкрай безвідповідальною». «Норвегія підтримує Україну у її боротьбі за свободу. Ми сподіваємося, що адміністрація Трампа усвідомлює важливість справедливого та міцного миру», – наголосив Стьоре.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна у своїй заяві зазначив, що причиною війни є виключно бажання путіна продовжувати агресію.

«Якщо росія припинить бойові дії, війни не буде. Якщо Україна припинить бойові дії, України не буде», – заявив він. Глава відомства також наголосив, що підтримка України з боку Таллінна залишається незмінною і закликав Європу до більш рішучих дій.

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен: «Шановний президент Зеленський, Данія з гордістю стоїть поруч з Україною та українським народом».

Президент Хорватії Андрей Пленкович: «Хорватія на власному досвіді знає, що лише справедливий мир може тривати довго. Уряд Хорватії твердо переконаний, що Україні потрібен такий мир – мир, який означає суверенітет, територіальну цілісність і безпечну Європу».

Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо:

«Фінляндія і фінський народ твердо стоять поруч з Україною. Ми продовжуватимемо нашу непохитну підтримку та працюватимемо над справедливим і міцним миром».

Президент Латвії Едгарс Рінкевічс:

«Україна є жертвою російської агресії. Вона веде війну за допомогою багатьох друзів і партнерів. Нам потрібно не шкодувати зусиль для справедливого і міцного миру. Дипломатія іноді є мистецтвом неможливого в складних обставинах. Латвія підтримує Україну».

Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Шурф:

«Нідерланди як ніколи твердо підтримують Україну. Зараз більше, ніж будь-коли. Ми хочемо міцного миру та припинення загарбницької війни, розпочатої Росією. За Україну та її народ, за Європу».

Сварка між Зеленським та Трампом розгорілася після того, як віце-президент США Джей Ді Венс заявив про необхідність дипломатичного врегулювання конфлікту в Україні. Український президент жорстко відреагував, нагадавши, що всі попередні спроби домовитися з путіним закінчувалися обманом та новими атаками. Суперечка швидко переросла в запеклу дискусію, в яку втрутився Трамп, про це ми більше писали за посиланням.

Після розмови на підвищених тонах український президент залишив Білий дім достроково. Крім того, угода про розробку корисних копалин на території України, яку планувалося підписати 28 лютого, так і не було укладено. Пізніше Трамп виступив із заявою, в якій звинуватив Зеленського у відмові від переговорів та неповазі до США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS