Європейська комісія вдруге перенесла терміни оприлюднення дорожньої карти про повну відмову від російських енергоресурсів до 2027 року. Наразі презентація зникла з графіка засідань, нова дата невідома.
Джерело. Про це повідомляє Reuters.
Затримка, причини якої не пояснюються, сталася на тлі повідомлень про спроби США відновити постачання газу з росії до Німеччини по трубопроводу «Північний потік 2».
Євросоюз поставив собі за мету перестати імпортувати російське викопне паливо до 2027 року.
У листопаді єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен на слуханнях щодо схвалення своєї кандидатури в Європарламенті заявив, що представить покроковий план досягнення цієї мети в перші 100 днів своєї роботи.
Спочатку план планувалося оприлюднити у лютому, але дату було перенесено на 26 березня, зараз і ця дата також зникла з графіка.
Після вторгнення росії в Україну ЄС швидко відмовився від російських нафти, газу і вугілля.
З січня цього року для прокачування трубопровідного газу до Європи залишилася лише одна лінія з п'яти («Турецький потік») після того, як Україна відмовилася продовжувати контракт на транзит.
Деякі країни закликають ЄС заборонити постачання ЗПГ, інші – Угорщина та Словаччина – виступають за продовження роботи з «Газпромом» та повернення його продукції на європейський ринок.
У Німеччині у низці промислових компаній, насамперед на сході країни, почали сподіватися, що можливе мирне врегулювання в Україні дозволить відновити постачання з росії. Це могло б сприяти зниженню високих цін на електрику та підтримало виробників добрив, які використовують газ як сировину.
Останніми днями з'явилася інформація, що нова адміністрація США веде сепаратні переговори з росією щодо відновлення роботи трубопроводу «Північний потік 2».
Бекграунд. Як повідомлялося, влада Німеччини розглядає заходи, які б завадили цьому, повідомило BILD з посиланням на джерела в німецькому уряді.