Німеччина буде чинити опір спробам США і росії перезапустити «Північний потік – 2» – BILD

Німеччина буде чинити опір спробам США і росії перезапустити «Північний потік – 2» – BILD

«Близький союзник путіна», який хоче відродити газопровід, хоче запропонувати Трампу включити «ПП-2» у майбутню мирну угоду щодо України

Німеччина буде чинити опір спробам США і росії перезапустити «Північний потік – 2» – BILD
фото Reuters

Влада Німеччини розглядає заходи, які завадять запуску газопроводу «Північний потік – 2» на тлі таємних переговорів США та росії про долю проєкту.

Про це пише BILD з посиланням на джерела в німецькому уряді.

За їхніми словами, чутки про угоду щодо постачання до Європи російського газу ходять уже давно.

При цьому в Берліні вважають реальним сценарієм, що Вашингтон зможе укласти відповідну угоду з москвою. Саме тому в уряді Німеччини шукають важелі, за допомогою яких можна буде заблокувати «Північний потік – 2», зазначили співрозмовники видання.

Раніше Financial Times повідомила, що колишній виконавчий директор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг намагається перезапустити газопровід за допомогою американських інвесторів. Зокрема, Варніг, якого видання називає «близьким союзником путіна», шукає контакту з командою президента США Дональда Трампа, щоб запропонувати включити «Північний потік – 2» у майбутню мирну угоду щодо України.

При цьому джерела FT серед чиновників у Вашингтоні зазначили, що члени адміністрації Трампа знають про цю пропозицію й бачать її частиною перезавантаження відносин із москвою.

У свою чергу BILD писав, що США та росія протягом кількох тижнів ведуть переговори щодо запуску газопроводу. За даними видання, американська сторона хоче виступити посередником у постачанні російського газу до Німеччини через «Північний потік-2», але лише на рівні приватних компаній.

Наприкінці минулого року американський інвестор Стівен Лінч заявляв про готовність викупити «Північний потік – 2», якщо його буде виставлено на торги. Він наголошував, що контроль над газопроводом відповідає інтересам уряду США. Інвестор гарантував, що в разі придбання активу він проведе його «дерусифікацію».

Після підриву «Північних потоків» у вересні 2022 року вціліла лише одна нитка Nord Stream 2. При цьому газопровід не було введено в експлуатацію, оскільки Німеччина зупинила його сертифікацію через вторгнення росії в Україну.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що в Єврокомісії обговорили намір відбудови «Північного потоку – 2». У разі відбудови російського газопроводу ЄС хвилюватиме його відповідність вимогам міжнародного законодавства.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло