Представниця фармкомпанії «Дарниця» Катерина Загорій прокоментувала обшуки, які наприкінці лютого відбулися на території підприємств, що спеціалізуються на виробництві лікарських засобів.
Про це вона розповіла в інтерв’ю для «Економічної правди».
Загорій зазначила, зокрема, формулювання, які використовувалися в ухвалі, що надавала право на проведення слідчих дій. Вона містила прізвища та назви інших компаній, а також інформацію про те, що, за деякими свідченнями, документи за низкою пов’язаних із ними випадків могли зберігатися в офісі «Дарниці».
«Це такий «привіт» із 90-х. Але зараз усе в рази спокійніше. Поліція могла запитати ці документи письмово чи в будь-який інший спосіб, окрім як приходити натовпом 20 чоловіків», – прокоментувала Загорій.
За її словами, у фарміндустрії працює чимало компаній – виробники, імпортери, дистриб’ютори, аптеки тощо. У кожного напряму є власна позиція та сфера інтересів. Як стверджує представниця фармкомпанії, жоден стейкхолдер включно з Міністерством охорони здоров’я не зміг запровадити однаковий порядок денний для всіх учасників цього ринку.
«Це закінчилося тим, що в цю конструкцію зайшов президент, своєю президентською рукою гримнув по столу й на РНБО сказав: «Буде так». По факту, це фармацевтична реформа чи її початок», – сказала Загорій.
Акція із заходом правоохоронців з обшуками на територію трьох найбільших виробників ліків могла бути пов’язана з тим, що хтось зі стейкхолдерів міг не погодитися з рішенням Ради національної безпеки і оборони щодо зниження цін на ліки. Представниця «Дарниці» також зазначила, що цього разу «держава опинилася на стороні добра».
«Все, чого вони досягли, – зуміли об’єднати трьох найбільших виробників, які до цього сиділи в засаді й об’єднувалися тільки тоді, коли було суперскладно», – підсумувала Загорій.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що правоохоронці проводять обшуки на чотирьох підприємствах Києва, які спеціалізуються на виробництві лікарських засобів.