Національний банк з метою виконання своїх повноважень із формування та реалізації державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури пропонує уніфікувати підхід до організації захисту критичної інфраструктури фінсектору.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Так, НБУ планує встановити:
-
порядок віднесення об’єктів банків, надавачів небанківських фінансових послуг, державне регулювання та нагляд за діяльністю на яких здійснює Національний банк, а також операторів платіжних систем, технологічних операторів платіжних послуг до об’єктів критичної інфраструктури;
-
методику визначення процедури та критеріїв віднесення ідентифікованих об’єктів критичної інфраструктури фінансового сектору до однієї з категорій критичності;
-
порядок розроблення паспортів безпеки на об’єкти критичної інфраструктури фінансового сектору.
Крім того, Нацбанк хоче посилити організацію кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України.
Зазначається, що реалізація цих новацій:
-
сприятиме підвищенню стійкості критичної інфраструктури фінансового сектору до сучасних загроз і забезпеченню безперервного надання фінансових послуг;
-
забезпечить координацію та взаємодію між суб’єктами фінансового сектору, спрямовані на досягнення належного рівня захищеності критичної інфраструктури фінансового сектору;
-
сприятиме вдосконаленню нормативного врегулювання питань забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України.
Відповідні норми містить проєкт постанови НБУ «Про критичну інфраструктуру фінансового сектору», що пропонується для громадського обговорення.
«Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень і пропозицій до 21 березня 2025 року», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Національний банк пропонує для громадського обговорення порядок організації заходів із забезпечення інформаційної безпеки та кіберзахисту надавачами фінансових послуг.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS