Міністерство юстиції подало судовий позов проти білоруської державної компанії «Білоруськалій», попросивши Вищий антикорупційний суд конфіскувати її активи в Україні.
Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.
У рамках позову, за даними пресслужби, вимагають стягнення в дохід держави активів компанії: корпоративних прав у ТОВ «Агророзквіт», грошових коштів, близько 1500 залізничних вагонів і калійних добрив.
«Білоруськалій» – провідний виробник калійних добрив у Білорусі та великий платник податків до бюджету країни. Зокрема, підприємство перебуває під санкціями РНБО до 2033 року.
У пресслужбі зазначили, що Мін'юст доводитиме в суді, що компанія сприяє російській війні проти України, наприклад, через фінансово-господарські відносини з підприємствами військово-промислового комплексу росії та окупаційними адміністраціями на Сході України.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «Газпрому» загрожує позов від європейських енергетичних компаній майже на 20 млрд євро. Компанії збираються стягувати з російського монополіста компенсацію за відключений газ.