Євросоюз розгляне можливість фінансувати «Радіо Свобода» замість США

Кая Каллас підтвердила, що міністри країн ЄС погодилися вивчити це питання

фото DR

Країни Євросоюзу можуть пошукати шляхи підтримати «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода», але навряд чи здатні повністю замінити США, яке було спонсором цього медіа, передає Reuters.

Наприкінці минулого тижня Вашингтон позбавив фінансування «Радіо Свобода», яке голова європейської дипломатії Кая Каллас назвала «світлом демократії», яке, зокрема, світило їй у радянські роки.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський закликав колег по ЄС на зустрічі в понеділок розглянути можливості для забезпечення хоча б часткового продовження роботи «Радіо Свобода», яке базується у Празі, повідомило агентство.

Каллас пізніше підтвердила, що міністри погодилися вивчити це питання:

«Чи можемо ми своїм фінансуванням заповнити порожнечу, яку залишають за собою США? Автоматичної відповіді на це питання немає, тому що є безліч організацій, які звертаються до нас із тим самим проханням. Але міністри закордонних справ дійсно активно зайнялися обговоренням цього питання та пошуком шляхів, тож перед нами стоїть завдання подивитися, що можна зробити».

Це саме – «побачимо, що можна зробити» – сказав глава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Якщо «Радіо Свобода» закриється, відновити його роботу буде складно, сказав Липавський. Поки що видання продовжує працювати.

«Радіо Вільна Європа» було створено у 1950 році і через рік почало мовлення на Болгарію, Чехословаччину, Угорщину, Польщу та Румунію. У 1953 році до нього приєдналося Радіо Свобода з мовленням на СРСР. Наразі ЗМІ з більш ніж 1700 співробітників працює 27 мовами у 23 країнах, включаючи росію, Білорусь, Іран, Афганістан.

Його аудиторія, за власними даними, становить 47 млн осіб.

Дональд Трамп у п'ятницю підписав указ, відповідно до якого Агентство США з глобальних медіа зупинило фінансування «Голосу Америки» та «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода».

Це рішення польський експерт з безпеки Катажина Писарська назвала «подарунком диктаторам усього світу», особливо путіну, писало The Guardian. За словами експертки, її батьки дізналися про катастрофу на Чорнобильській АЕС із повідомлень «Радіо Вільна Європа», «тоді як польський комуністичний режим продовжував приховувати той факт, що радіоактивна хмара проходить над Польщею».

Бекграунд. Нагадаємо, у адміністрації Трампа «пояснили», чому вирішили припинити фінансування «Голосу Америки», висунувши до мовника низку зауважень.

Зазначається, що кілька репортерів «Голосу Америки» неодноразово публікували коментарі проти Трампа у своїх професійних акаунтах у Twitter, попри політику неупередженості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS