За підсумками онлайн-саміту 26- європейських лідерів стосовно гарантій безпеки для України, речник прем’єр-міністра Британії Кіра Стармера заявив, що «значна кількість» країн готові долучитися до створення миротворчого контингенту військ, які будуть відправлені в Україну.
Італія також взяла участь в обговорення. Як пише Sky News, прем’єр-міністерка країни Джорджа Мелоні назвала плани відправити європейські війська в Україну складними, ризикованими та неефективними. Водночас вона наголосила, що підтримка її країною українського народу та засудження російської агресії ніколи не були під сумнівом.
Замість відправлення миротворців Мелоні запропонувала надати Україні гарантії безпеки, подібні до п'ятої статті НАТО, у якій йдеться, що напад на одного союзника вважається нападом на всіх членів альянсу.
Це не нова позиція прем'єрки Італії. 15 березня під час саміту «коаліції охочих» вона заявила, що країна не планує спрямовувати своїх військових до України.
росія рішуче виступає проти перспективи європейських миротворчих військ в Україні в разі укладення мирної угоди.
Заступник міністра закордонних справ росії підтвердив позицію країни, згідно з якою розгортання сил в Україні – чи то під прапором Євросоюзу, НАТО чи окремих національних сил – фактично помістить їх у зону конфлікту, зробивши їх прямими учасниками.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Джорджа Мелоні пропонує поширити статтю 5 НАТО на Україну без надання членства.
За інформацією Reuters, Італія та Іспанія не долучаться до збільшення військової допомоги Україні. Попри неготовність підтримати план ЄС, країни зроблять внесок відповідно до своїх економічних можливостей.