Італія та Іспанія не долучаться до збільшення військової допомоги Україні – Reuters
Попри неготовність підтримати план ЄС, країни зроблять внесок відповідно до своїх економічних можливостей

Італія та Іспанія не готові підтримати виділення Європейським Союзом 40 млрд євро військової допомоги Україні 2025 року, але кожна країна зробить внесок відповідно до своїх економічних спроможностей.
Про це повідомляє агентство Reuters.
За інформацією співрозмовників журналістів, пропозиція про нову військову допомогу має сильну підтримку в країнах Північної та Східної Європи.
Водночас деякі південноєвропейські столиці є більш стриманими, що свідчить про поділ країн на ті, що географічно ближчі до росії та надали більше підтримки Україні, і ті, що віддаленіші та надали менше допомоги.
За даними дослідницького центру Кільського інституту світової економіки, Естонія, Данія та Литва лідирують у Європі за підтримкою України, витративши на неї понад 2% свого валового внутрішнього продукту з січня 2022 до грудня 2024 року.
Італія, Словенія, Іспанія, Португалія, Греція та Кіпр надали менше допомоги, витративши на неї менш ніж 0,5% ВВП. Найменші показники зафіксували в Угорщини.
За словами трьох анонімних дипломатів ЄС, під час дискусії міністрів закордонних справ Словаччина дала зрозуміти, що не перешкоджатиме плану щодо України, але відмовиться від внеску. Це не завадить його реалізації, бо внески добровільні.
Перед зустріччю з європейськими колегами 17 березня міністри закордонних справ Італії та Іспанії заявили, що наразі рано займати остаточну позицію щодо збільшення військової допомоги Україні.
За словами дипломатів, Франція теж порушувала питання щодо цього.
Глава МЗС Італії Антоніо Таяні заявив, що пропозицію збільшити військову допомогу потрібно обговорити докладно з огляду на майбутні події.
«Ми чекаємо на телефонну розмову Трампа та путіна, аби побачити, чи будуть зроблені будь-які кроки вперед для досягнення припинення вогню», – прокоментував він.
Також Таяні додав, що Італії необхідно знайти кошти для збільшення власних витрат на оборону.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес стосовно допомоги Україні заявив, що «подивимося, як пройдуть дебати, але наразі рішення із цього питання не ухвалено».
У агентстві зазначили, що пропозиція верховної представниці ЄС із закордонних справ Каї Каллас виділити 40 млрд євро військової допомоги Україні означає подвоєння європейської підтримки, якої у 2024 році надали на близько 20 євро.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у планах ЄС надати Україні додаткову військову допомогу на 40 млрд євро. «Позиція Угорщини також врахована», – зазначила Каллас, відповідаючи на запитання, як Будапешт може відреагувати на цю пропозицію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].