ЄС планує обмежити ввезення українського цукру через падіння цін – Reuters

Єврокомісар також хоче обмежити інший імпорт з України, наприклад зерна

фото Shutterstock

Європейська комісія планує істотно скоротити імпорт українського цукру після скарг виробників ЄС на різке падіння цін на цукор, повідомляє Reuters 20 березня з посиланням на інформацію з трьох джерел.

Спочатку ЄС відкрив свої ринки для України, щоб підтримати країну після початку вторгнення росії, але протести фермерів у багатьох країнах із того часу змусили блок зменшити обсяги.

За даними Міністерства сільського господарства України, у 2024 році сільгосппродукція становила 59% від загального експорту України, забезпечуючи життєво важливу підтримку економіці країни.

Єврокомісар із питань сільського господарства Крістоф Хансен сказав лідерам французьких фермерських профспілок і представникам промисловості на Паризькому фермерському салоні в лютому, що він має намір скоротити імпорт цукру з України до рівнів, «значно нижчих» за поточні обсяги.

Хансен також прагне обмежити інший імпорт з України, наприклад зерна, за словами двох неназваних джерел, на які посилається Reuters.

Європейські ціни на цукор торік впали більш ніж на 30%, згідно з останніми даними ЄС, хоча ф’ючерси на білий цукор відновилися за останні два місяці через послаблення перспектив виробництва в основних країнах-виробниках, зокрема Індії.

Після того як у 2022 році ЄС скасував мита на українську сільськогосподарську продукцію, імпорт українського цукру досяг 400 тис. тонн у сезоні 2022/23 і понад 500 тис. тонн у 2023/24 роках, що значно перевищує довоєнну квоту у 20 тис. тонн.

Після протестів європейських фермерів ЄС відновив квоту на імпорт українського цукру в 262 650 тонн у липні 2023 року.

За даними «Укрцукор», які цитує Reuters, ЄС припинив імпорт цукру з України після того, як була вичерпана перша частина квоти, що змусило Україну перенаправити постачання цукру в інші країни, а Туреччина стала основним пунктом призначення.

Друга частина квоти на 109 440 тонн українського цукру відкрилася в січні, але поки що Україна експортувала небагато.

Торгівля сільгосппродукцією між Україною та Євросоюзом у 2024 році досягла $17 млрд, при цьому ЄС залишається найбільшим торговим партнером України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS