Трамп підписав указ про початок ліквідації Міністерства освіти в США

Для закриття міністерства необхідно, щоб рішення підтримали 60 зі 100 членів сенату США, проте це малоймовірно

скріншот

Президент США Дональд Трамп підписав указ щодо початку ліквідації Міністерства освіти країни. Документ, опублікований на сайті Білого дому, доручає главі міністерства Лінде Макмахон зробити «усі потрібні кроки» для закриття відомства та передачі його повноважень у галузі освіти владі штатів і місцевим спільнотам.

«Експеримент контролю за американською освітою за допомогою федеральних програм і доларів – і незрозумілої бюрократії, яку підтримують ці програми та долари, – явно провалився. <...> Міністерство освіти зміцнило освітню бюрократію та спробувало переконати Америку в тому, що федеральний контроль за освітою корисний», – йдеться в документі.

Трамп підписав указ на церемонії у Білому домі, куди було запрошено викладачів і школярів, зазначає Reuters. Школярі сиділи за партами навколо президента та підписували свої несправжні укази.

Трамп зазначив, що Міносвіти було створено відносно нещодавно – 1979 року на вимогу 39-го президента США Джиммі Картера.

«Через 45 років Сполучені Штати витрачають на освіту більше грошей, ніж будь-яка інша країна, і витрачають більше грошей на одного учня, ніж будь-яка інша країна. Проте ми перебуваємо в самому низу списку з точки зору успіху», – сказав глава Білого дому.

За його словами, відділ зв'язків із громадськістю Міносвіти обходиться більше ніж у $10 млн на рік. Також відомство управляє портфелем боргів за студентськими кредитами на суму понад $1,6 трлн.

Трамп зазначив, що федеральна програма студентських кредитів приблизно дорівнює розміру одного з найбільших американських банків Wells Fargo, хоча в банку працюють понад 200 тис. осіб, тоді як в управлінні федеральної допомоги студентам Міносвіти менше ніж 1500 осіб.

«Міністерство освіти – це не банк, і воно має передати банківські функції організації, здатній обслуговувати американських студентів», – наголосив Трамп. Він додав, що його указ став першим кроком до ліквідації Міносвіти.

Для закриття міністерства необхідно, щоб рішення підтримали 60 зі 100 членів сенату США, проте для цього республіканцям потрібно буде заручитися підтримкою не менш ніж семи демократів, що є малоймовірним.

Закриття Міносвіти було однією з передвиборчих обіцянок Трампа. Після його приходу до Білого дому чисельність співробітників міністерства скоротилася вдвічі. Зараз у відомстві працюють близько 4400 співробітників – менше, ніж у будь-якому іншому федеральному міністерстві країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS