Україна вперше за всю історію держави отримала шанс повернути з-за кордону 1,6 млрд грн. Але процес може зірватися через «деструктивну позицію» в.о. керівника НАК «Нафтогаз»
Про це йдеться у спільній заяві НАБУ і САП.
«Захист державних інтересів є спільною відповідальністю усіх державних інституцій, тому керівництво «Нафтогазу» зобов’язане вживати всіх необхідних заходів», – заявили правоохоронці.
НАБУ та САП закликали до відкритості та відповідального підходу. «Україна не може дозволити собі втрачати можливість повернення значних активів через бездіяльність або відсутність належної реакції», – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці порахували, що за 1,6 млрд грн можна купити понад 100 тисяч fpv-дронів.
ДОПОВНЕНО 23 березня об 11:00:
У Нафтогазі заявили, що співпрацюють з усіма зацікавленими сторонами над поверненням активів в Україну. Зазначається, що це один із важливих напрямків діяльності компанії, який вимагає злагодженої позиції та синхронізації дій з усіма зацікавленими сторонами.
«Оскільки в запиті НАБУ йде мова про відмову від статусу позивача у кримінальному провадженні, Нафтогаз для прийняття виваженого рішення потребує координації з органами державної влади та наразі докладає зусиль для задоволення запиту НАБУ», – йдеться у заяві компанії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Нафтогаз України» та найбільша нафтопереробна компанія Польщі Orlen підписали меморандум про співпрацю у сфері зрідженого природного газу.