Генеральна прокуратура не звільнила жодного із 74 прокурорів, у яких виявили та скасували фейкову інвалідність.
Про це повідомили у центрі протидії корупції.
На запит, скільком прокурорам скасували рішення МСЕК щодо інвалідності, у МОЗ відповіли, що в Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України – 61.
Водночас, згідно з відповіддю Державного бюро розслідувань, за пів року кримінального провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах, ДБР повідомило про підозру лише 2 з 74 прокурорів із фіктивними інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Лише ці двоє отримали пенсії за фейкові інвалідності на 1,5 млн грн.
У ЦПК запевняють, що і слідчі ДБР, і прокурори ОГП знають про результати цієї перевірки, оскільки саме вони її ініціювали, однак із 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало інвалідності, про підозри повідомили лише двом.
Як наголошує Центр протидії корупції, також жодного з них не звільнили через те, «що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, говориться в публікації ЦПК».
«Загалом, згідно з відповіддю Генпрокуратури на запит ЦПК, за власним бажанням звідти пішли три прокурори, а ще 11 звільнили з адміністративних посад. Останнє означає, що прокурор продовжив виконувати функції прокурора, позбавившись лише своєї адміністративної посади – наприклад, керівника, заступника тощо. Отже, більшість прокурорів із фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах і при своїх повноваженнях», – йдеться в публікації ЦПК.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Офіс Генерального прокурора повідомив, що в ході службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. Отже, жодного із цих прокурорів із фейковою інвалідністю досі не звільнено.