Офіс Генпрокурора після розслідування не звільнив жодного з хмельницьких прокурорів-«інвалідів»
У відповіді на запит вказано, що генпрокуратура «не змогла» встановити факти отримання інвалідностей нечесним шляхом

Офіс Генерального прокурора повідомив, що у ході службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.
Отже, жодного із цих прокурорів із фейковою інвалідністю досі не звільнено.
Про це передає Центр протидії корупції (ЦПК), який звертався в генпрокуратуру з відповідним запитом.
Раніше в листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордної кількості прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад $6 млн.
Центр протидії корупції відправив запит до Офісу Генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування – зокрема, чи могло бути таке, що хмельницькі прокурори отримали інвалідності, користуючись своїм службовим статусом.
Проте в генпрокуратурі відповіли, що не змогли навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.
«За наслідками службового розслідування (…) зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами своїх службових повноважень або службового статусу та пов'язаних із цим можливостей із метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні», – йдеться у відповіді генпрокуратури на запит ЦПК.
«Генпрокуратура не змогла підтвердити підробку інвалідності, а отже, і звільнити прокурорів «з інвалідністю» не могла б», – пише ЦПК.
Хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками, зазначають оглядачі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].