У Житомирі поліцейські зібрали докази причетності 40-річного мешканця міста до спустошення криптогаманців знайомих.
Про це повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
У пресслужбі зазначили, що наприкінці 2024 року двоє містян, віком 56 та 35 років, звернулися до поліції та розповіли про зникнення криптовалюти зі своїх електронних гаманців.
«Правоохоронці сектору кримінального аналізу Житомирського райуправління №1 встановили причетність 40-річного знайомого заявників до махінацій з їхніми рахунками. Відомо, що раніше потерпілі консультувалися у фігуранта, який працював в ІТ-сфері», – прокоментували правоохоронці.
Молодшому з потерпілих підозрюваний допоміг створити криптогаманець, старшому – відновити пароль. Володіючи конфіденційною інформацією та маючи віддалений доступ до комп’ютерів «клієнтів», чоловік зміг розпоряджатися їх заощадженнями. Він здійснив перекази коштів на інші платіжні засоби та пізніше їх використав.
У поліції зауважили, що загальна сума збитків, спричинених обом потерпілим, у гривневому еквіваленті перевищила 3,7 млн грн.
Фігуранту інкримінували вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 190 («Шахрайство»), ч. 1, ч. 5 ст. 361 («Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж») та ч. 2 ст. 200 («Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення») Кримінального кодексу України.
Йому, за словами пресслужби, загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Північна Корея посіла третє місце серед найбільших власників біткоїнів у світі. Це сталося після того, як її хакери перетворили украдений Ethereum на Bitcoin.