З нагоди Всесвітнього дня здоров'я фармацевтична компанія «Дарниця» з’ясувала, як українці та українки оцінюють стан свого ментального здоров’я, спираючись на дослідження Gradus Research*.
У зв’язку із повномасштабною війною психічний стан українців змінився.
За результатами досліджень Gradus Research, всі люди відчувають стрес. 51% респондентів заявили, що рівень стресу, який вони відчувають, дуже високий, 36% – високий, 11% – середній і лише 2% – низький.
Унаслідок стресу українці відчувають знервованість, роздратування, погану концентрацію уваги, відчуття постійної напруги, різкі зміни настрою. Цікаво, що 53%, думаючи про своє майбутнє, відчувають тривогу. Водночас, 48% думають про майбутнє з надією.
Хронічний стрес змінює харчові звички українців та українок.
Так, 49% співвітчизників зізналися, що харчуються нерегулярно, 42% сказали, що почали вживати більшу кількість нездорової їжі, а ще 41% поскаржилися на зниження апетиту. Все це не найкращим чином позначається на здоров’ї українців та українок.
Для збереження психічного здоров'я в умовах війни важливо підтримувати зв'язок з близькими, обмежувати споживання новин та перевіряти джерела інформації, дотримуватися режиму дня, займатися фізичною активністю, практикувати техніки релаксації, звертатися по професійну допомогу, а також займатися хобі та улюбленими заняттями.
* Дослідження проведені дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, крім тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 8 жовтня 2024 року; 23-25 грудня 2024 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів; 1100 респондентів.