Близько 10 країн проявили бажання відправити миротворчі війська в Україну – Politico

Україна вже сформувала список потреб для функціонування місії

фото DR

Ключові союзники України збираються зустрітися 10 квітня, щоб продовжити обговорення потенційної миротворчої місії в Україні в разі досягнення мирної угоди.

Зустріч під керівництвом міністрів оборони Франції Себастьєна Лекорню та міністра оборони Великої Британії Джона Хілі відбудеться у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає Politico.

До коаліції входять європейські країни, Канада та Австралія, але не беруть участь Сполучені Штати. Українські, французькі та британські військові вели переговори, щоб визначити потреби України в такій місії.

Президент Володимир Зеленський наголосив на важливості присутності іноземних військ на суші, у повітрі та на морі для забезпечення миру.

«Ми обговорюємо присутність іноземних військ і на суші, і в небі, і на морі. Протиповітряну оборону, а також інші делікатні стратегічні питання. Наші партнери розуміють, що потрібно Україні», – сказав він.

Зеленський також зазначив, що очікує ясності щодо умов формування миротворчої місії протягом наступного місяця.

Як повідомляє Politico, головний радник України з оборони Павло Паліса заявив, що близько десятка країн можуть виявити бажання приєднатися до коаліції та відправити війська в Україну.

«Також йдеться про участь країн Балтії та Північної Європи», – сказав Паліса журналістам.

Багато країн, зокрема Сполучене Королівство, не наважуються розгортати війська без підтримки США. Тим часом росія попередила, що будь-яке розгортання військ без мандату ООН буде неприйнятним.

Україна продовжує наполягати на миротворчій місії, незважаючи на труднощі в узгодженні деталей. Паліса вказав на важливість координації військових і політичних компонентів перед ухваленням будь-якого рішення.

«Ми чудово розуміємо, що для прийняття таких рішень необхідна синхронізація як військової, так і політичної складової», – сказав Паліса. Україна впевнена, що процес рухається вперед, хоча дискусії щодо формату миротворчої місії ще тривають.

Присутність військ країн-партнерів забезпечила б гарантію безпеки для України, стримуючи майбутні напади росії. Як пояснив Паліса, будь-які миротворчі сили потребуватимуть комплексного планування, зокрема систем протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби та захисту військово-морських сил, щоб забезпечити безпеку як іноземних, так і українських сил.

Бекграунд. Нагадаємо: 5 квітня Зеленський обговорив у Києві розгортання європейських військ із командувачами армій Франції та Британії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS