Зеленський обговорив у Києві розгортання європейських військ із командувачами армій Франції та Британії
Хоча Стармер все ще наполягає на наданні «захисту» з боку США, Макрон заявляє, що розгортання військ може відбутися «з або без» участі Вашингтона

Президент Володимир Зеленський 5 квітня зустрівся з британським адміралом Ентоні Радакіним і французьким генералом Тьєррі Бурхардом, які очолюють штаби оборони своїх країн.
«Є відчутний прогрес і початкові деталі щодо того, як може бути розгорнуто партнерський контингент безпеки», – зазначив Зеленський, слова якого передає прес-служба.
«Ми обговорюємо присутність на землі, у небі і на морі. А також протиповітряну оборону. І деякі ще делікатні речі. Я думаю, що ми будемо зустрічатися кожного тижня. Не на моєму рівні, а на рівні наших військових. Де, у яких місцях – це проговорюється окремо. Є багато вже розуміння в наших партнерів, що потрібно Україні», – сказав президент.
Під час зустрічі українські, британські та французькі військові обговорили підготовку та стан оперативного планування, щоб у разі припинення бойових дій мати змогу оперативно реалізувати плани коаліції охочих.
Зеленський також подякував «Великій Британії та Франції за лідерство» в об’єднанні країн, які відкриті для розміщення військ в Україні для моніторингу можливого припинення вогню.
«Це не перша зустріч, але мені здається, що така фундаментальна – одна з перших. І дуже важливо, що ми будемо в постійному форматі тепер так працювати, з відповідними результатами», – підсумував Зеленський.
27 березня президент Франції Еммануель Макрон провів саміт у Парижі, на якому низка європейських країн зробили подальші кроки в плануванні розміщення військових в Україні як частини «сил заспокоєння» у разі досягнення режиму припинення вогню з росією.
У середині березня прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер представив плани направити 10 000 миротворчих військ в Україну, що значно менше, ніж 30 000 військових, про які він, як повідомлялося, повідомив президенту США Дональду Трампу під час зустрічі в Білому домі 20 лютого.
Хоча Стармер все ще публічно наполягає на тому, що розгортання коаліції має підтримуватися «під захистом» американців, Макрон заявляє, що це може відбутися «з або без» участі Вашингтона.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Зеленський запросив в Україну європейських представників, щоб разом розробити план щодо розміщення сил.
За його словами, зростає кількість країн, які готові надавати Києву гарантії безпеки, не надсилаючи до країни свій військовий контингент.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].