Китай уже 10 тижнів не імпортує американський газ

Зниження попиту на газ унаслідок сповільнення економіки дозволило КНР відмовитися від імпорту LNG із США

Фото: Getty Images

Китай уже 10 тижнів не імпортує американський зріджений газ (LNG). Остання партія прибула в країну 6 лютого.

Про це повідомляє агентство Financial Times.

Наступний танкер змінив маршрут і пішов до Бангладеш після того, як 10 лютого Китай запровадив мито на американський LNG у відповідь на американські тарифи. Зараз це мито зросло до 49%, що робить американський газ економічно невигідним для китайських покупців.

У агентстві зазначили, що подібна ситуація була під час першого терміну президентства Дональда Трампа, коли Китай припинив імпорт американського газу більш ніж на рік.

Повторення ембарго, на думку аналітиків, матиме потенційно далекосяжні наслідки, такі, як посилення енергетичних відносин Китаю з росією та скорочення планів щодо розширення LNG-терміналів у США й Мексиці.

«Не думаю, що китайські імпортери LNG коли-небудь знову укладуть контракти на постачання нового американського LNG», – сказала енергетична експертка Анн-Софі Корбо з дослідницького Центру глобальної енергетичної політики в США.

Після повномасштабного російського вторгнення рф в Україну Китай імпортував відносно малу частку свого LNG зі США, надаючи перевагу перепродажу газу в Європу з прибутком. Торік лише 6% китайського LNG надходило зі США, а на піку в 2021 році частка американського газу в Китаї становила 11%.

Аналітик Жиліан Боккара з Kpler також не бачить підстав вважати, що відновлення торгівлі газом між США та Китаєм можливе в короткостроковій перспективі.

«Минулого разу, коли це сталося, була повна перерва, доки китайська влада не зробила для компаній винятки, але це було в час, коли попит на газ швидко зростав. Зараз ми спостерігаємо повільніше економічне зростання, і ми вважаємо, що китайці можуть витримати втрату цих постачань протягом досить тривалого часу», – сказав він.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС відмовився від ідеї санкцій проти імпорту російського зрідженого газу. російський LNG стане важелем на переговорах Європи із США та запобіжником проти надмірної залежності від американського LNG.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS