ЄС відмовився від ідеї санкцій проти імпорту російського зрідженого газу – Reuters
російський LNG стане важелем на переговорах Європи із США та запобіжником проти надмірної залежності від американського LNG

Чиновники Європейського Союзу відмовилися від ідеї домагатися заборони на імпорт до ЄС російського зрідженого природного газу (LNG) у межах наступних раундів санкцій через опір урядів кількох країн і невизначеність у питанні альтернативних джерел постачання.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Замість цього Єврокомісія хоче розробити новий план для припинення залежності ЄС від російських енергоносіїв до 2027 року. План мають оприлюднити на початку травня.
Аналітики очікують, що Євросоюз оголосить 17-й раунд санкцій проти рф до червня, хоча за словами джерел агентства, робота над новими заходами просувається повільно.
Президент США Дональд Трамп неодноразово говорив, що хоче, аби ЄС купував більше американського газу, і чиновники Євросоюзу розглядають це як можливий інструмент на переговорах, щоб переконати американську адміністрацію відмовитися від мит.
У агентстві зазначили, що Європейська комісія не хоче ризикувати втратити російський зріджений газ через санкції і тим самим втратити цей важіль на переговорах.
Комісія та уряди ЄС також остерігаються створення нової залежності від Сполучених Штатів, третього за величиною постачальника газу після росії та Норвегії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Конгрес подали законопроєкт про посилення санкцій проти росії після удару по Сумах. Також у ньому йдеться про допомогу Києву у сфері безпеки, зокрема прямі кредити та військове фінансування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].