Вперше фахівці Міністерства оборони України беруть участь у розробці нової Стратегії науки і технологій НАТО. Ця участь стала можливою завдяки привілейованому статусу України в Організації НАТО з питань науки і технологій (STO), передає United24 Media.
Ця стратегія є основоположним документом, що окреслює цілі, пріоритети та механізми реалізації політики Альянсу в галузі науки і технологій протягом наступних шести років. Вона також керує діяльністю Ради НАТО з питань науки і технологій.
Українські експерти беруть участь у проекті у тісній співпраці з представниками STO.
«Участь наших фахівців відображає довіру та зацікавленість партнерів НАТО у тіснішій співпраці з українськими дослідниками та розробниками оборонної галузі», – сказав Володимир Мірненко, директор Департаменту військової освіти і науки.
«Скоординовані зусилля допоможуть досягти цілей, визначених у Стратегії науки і технологій НАТО», – додав він.
Мірненко також наголосив, що створення спільної бази наукових знань та залучення до наукової дипломатії сприятимуть євроатлантичній інтеграції та оперативній сумісності України з НАТО.
Він додав, що така співпраця також може посилити обороноздатність України завдяки спільним дослідницьким проектам та технологічним інноваціям.
Раніше повідомлялося, що генсек НАТО Марк Рютте має намір відмовити адміністрацію Трампа від тиску на Україну і примушення її до здачі територій.