Американський фонд хоче придбати частку в трубі, якою рф експортує газ до ЄС – WSJ

Ця угода, за словами експертів, може стати шаблоном для подібної угоди в Україні

Фото: Getty Images

Американський хедж-фонд Elliott Investment Management веде переговори з «Булгартрансгазом» щодо придбання частки в болгарському відгалуженні газопроводу «Турецький потік», який транспортує російський газ до Європи.

Про це повідомляє агентство The Wall Street Journal.

Elliott, за даними агентства, нібито підписав угоду про нерозголошення та розглядає можливість інвестування в інфраструктурні активи «Булгартрансгаза» та рефінансування її боргу.

Аналітики зазначили, що турецький потік – останній газопровід, яким росія досі експортує газ в Європу.

За їхніми словами, потенційні інвестиції Elliott вписуються в контекст попередніх повідомлень про можливу роль США у відновленні експорту російського газу до Європейського Союзу, попри те, що європейські лідери намагаються відмовитися від російських енергоносіїв.

Болгарський експерт Мартін Владіміров з Центру вивчення демократії зазначив, що «ця угода може стати шаблоном для подібних угод в Україні та Німеччині».

«Вона може сприяти продовженню залежності Європи від російського газу», – додав він.

У The Wall Street Journal розповіли, що Elliott управляє активами на суму понад $70 млрд, фонд інвестував у SoftBank, Honeywell і Starbucks. Його засновник Пол Сінгер – відомий спонсор Республіканської партії, пожертвував $7,5 млн на комітети політичних дій Make America Great Again і Preserve America, пов'язані з переобранням Дональда Трампа.

Болгарська газопровідна угода, за словами аналітиків, може бути потенційно вигідною для Elliott, бо Болгарія отримує близько $350 млн щорічно від росії за транспортування газу через свою трубопровідну мережу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія встановила вже третю копію газової труби з-під Суджі в Омській області. Чорну металеву трубу, подаровану «Газпромом», було встановлено поруч із міським собором.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS