росія встановила вже третю копію газової труби з-під Суджі в Омській області
Чорну металеву трубу, подаровану «Газпромом», було встановлено поруч із міським собором

Копію трубопроводу, який використовували російські війська для входу до російського міста Суджа під час операції «Потік» на Курщині, було встановлено біля собору в Омській області, повідомило російське ЗМІ Verstka 2 травня.
Ця інсталяція, відкрита у невеликому місті Ісількуль, є вже третьою такою акцією.
Церемонія відбулася 23 квітня, відкриття проводив митрополит Омський Діонісій, який приїхав до Ісількуля на цей захід.
Чорну металеву трубу було встановлено поруч із міським собором і було подаровано Омською філією «Газпром трансгаз Томськ».
Згідно із заявою на веб-сайті Омської російської обласної церкви, інсталяція «буде нагадувати мешканцям Ісількуля та гостям міста про мужність і доблесть захисників нашої вітчизни».
З цієї нагоди було встановлено тимчасову польову церкву, спроектовану у формі армійського намету. Захід включав релігійні служби та громадські гуляння, учасники яких проходили крізь саму трубу.
Перший пам'ятник, що відтворює трубопровід «Суджа», з'явився в Єкатеринбурзі. Другу інсталяцію було встановлено в центрі Курська на початку квітня.
На церемонії в Ісількулі були присутні дві особи, яких ідентифікували за позивними «Мезень» і «Татарин». Повідомляється, що обидва брали участь в операції «Потік» і раніше проводили «урок мужності» в місцевій школі.
За офіційними даними, солдати проповзли майже 15 км через невикористаний газопровід, щоб проникнути в Суджу та вибити українські війська.
Після цього російських військовослужбовців, які брали участь в операції, госпіталізували з отруєнням метаном, опіками та іншими серйозними травмами.
Кремлівська пропаганда активно розповідала про цю операцію, представляючи її як визначний приклад військового мистецтва, який «увійде до підручників історії».
Однак у Генштабі ЗСУ заявили, що прорив російських спецназівців не був несподіванкою, внаслідок чого багато учасників операції загинули. Крім того, Z-канали повідомляли, що російські військові отримали хімічні ураження легенів, а деякі взагалі задихнулися по дорозі.
За даними RTVI, який посилається на колишнього командира ПВК «Вагнер», в операції брало участь близько 800 осіб. Водночас український проєкт Dnipro OSINT оцінив чисельність групи у 100 спецназівців.
Раніше повідомлялося, що більшість російських спецпризначенців з підрозділу «Ахмат» знаходяться у військових шпиталях після серйозного пошкодження легень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].