6 травня у Києві відбувся Демо День першої в Україні інкубаційної програми для центрів психологічної, фізичної та соціальної реабілітації.
Про це повідомляє пресслужба SILab Ukraine.
Захід зібрав медичних і соціальних фахівців, експертів із ментального здоров’я, представників громадського сектору та «усіх, хто не боїться перетворювати виклики війни на інноваційні рішення для суспільства».
У пресслужбі розповіли, що програма, ініційована SILab Ukraine у партнерстві з VPLYV FUND, стала відповіддю на нову реальність: мільйони українців живуть із наслідками війни, а держава потребує нових ефективних підходів до реабілітації. Українські реабілітаційні центри вперше навчалися працювати за моделлю соціального підприємництва, поєднуючи допомогу з фінансовою сталістю.
Інкубаційна програма, за даними пресслужби, викликала значний інтерес у суспільстві: організатори отримали 88 заявок від реабілітаційних центрів із різних регіонів України. За результатами відбору 24 центри стали учасниками програми та протягом 2,5 місяця проходили інтенсивне навчання. Воно передбачало 45 годин практичної командної роботи, а також індивідуальних консультацій із менторами. По завершенню програми до центру надійшло понад 200 позитивних відгуків.
«За два з половиною місяці кожна команда пройшла насичений шлях трансформації. Ми бачимо силу, готовність масштабуватися і змінювати систему реабілітації. Хоча зростання цього напрямку зумовлене трагічними обставинами, бо війна триває – ми добре розуміємо, наскільки важливо його підтримувати», – сказала Олена Калібаба, СЕО Українського соціального венчурного фонду.
У пресслужбі зазначили, що Демо День став завершальним етапом, де команди презентували свої бізнес-плани, ділилися інноваційними підходами до реабілітації та демонстрували готовність змінювати систему підтримки людей, які постраждали внаслідок війни. За результатами пітчингу експертне журі обрало переможців, які отримають фінансову підтримку на розвиток і масштабування своїх послуг – від 3000 до 10 000 євро або доларів.
Ініціатива, за словами SILab Ukraine, стала можливою завдяки фінансовому сприянню Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в партнерстві з Terre des hommes – Україна, ChildFund Deutschland, Ukrainian Social Venture Fund та за підтримки The Possible Alliance.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна посилює співпрацю з ЄС у сферах космосу та медицини. Відповідні угоди були підписані у Брюсселі.