Продаж ОГХК викликав дискусії: чому стратегічний актив пішов із молотка майже за стартовою ціною

В. о. голови ФДМУ пояснила, чому Об’єднану гірничо-хімічну компанію продали за 3,94 млрд грн одному учаснику та чи була така ціна обґрунтованою

Фото: Getty Images

Жовтневий аукціон із продажу державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), що спеціалізується на видобутку титанових руд, викликав активне обговорення в експертному середовищі.

Про це повідомляє в. о. голови ФДМУ Іванна Смачило.

За її словами, причиною є продаж стратегічного активу за 3,94 млрд грн при стартовій ціні 3,90 млрд грн та участь лише одного претендента – компанії «Цемін Україна» бізнесмена Насіба Хасанова.

Смачило розповіла, що стартову ціну затверджували аукціонна комісія та уряд, а відповідно до закону про велику приватизацію, знижувати її не дозволено. Окрім того, актив має борги й інвестиційні зобов’язання, тож ціну «вважають адекватною».

За її словами, механізм аукціонів прозорий: інформація про учасників розкривається лише після завершення торгів, що мінімізує ризики корупції. У разі якщо на аукціон подається лише один учасник, згідно із законом, продаж відбувається шляхом викупу. Фонд не має юридичних підстав відмовити покупцю, якщо той не є підсанкційною особою та не має проблем із законом.

В. о. голови Фонду держмайна наголосила, що всі інвестори перед укладанням угоди проходять перевірку у правоохоронних органах.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд підтримав продаж ОГХК власнику «Vodafone Україна». Компанія була продана на онлайн-аукціоні ФДМУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS