«Це справді поганий сигнал для України»: Євросоюз збирається повернути мита на товари з України – FT

За оцінками уряду України, повернення до попередніх умов торгівлі скоротить доходи країни на 3,5 млрд євро на рік

фото DR

Євросоюз протягом кількох тижнів скасує безмитне ввезення українських товарів до ЄС, повідомила в середу, 14 травня, британська газета The Financial Times  із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників видання, Брюссель має намір припинити дію пільгового безмитного режиму, запровадженого для Києва після збройного вторгнення росії у 2022 році на додаток до угоди про вільну торгівлю. Цей режим дозволяє ввозити більшість українських товарів до ЄС без мит. Термін дії режиму спливає через три тижні – 6 червня.

ЄС ухвалив рішення припинити дію спеціальної торгової угоди з Києвом після того, як із такою ініціативою виступила Польща, посилаючись на інтереси своїх фермерів.

Брюссель планує запровадити перехідні заходи на час оновлення спільної торгової угоди. Дипломати повідомили FT, що перехідна пропозиція передбачає різке скорочення кількості безмитних квот на сільськогосподарську продукцію України та розділ річної безмитної квоти на 12 щомісячних квот.

За словами джерел видання, перехідні заходи найсильніше позначаться на кукурудзі, цукрі, меді та м'ясі птиці, що постачається з України.

Так, безмитна квота на кукурудзу знизиться з 4,7 млн тонн до 650 тис. тонн, квота на м'ясо птиці – з 57,1 тис. тонн до 40 тис. тонн, а на цукор – з 109 тис. до 40,7 тис. тонн.

Представник Єврокомісії підтвердив, що пільговий режим для української сільгосппродукції не буде відновлено, оскільки сторони працюють над переглядом угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною.

Представник ЄК додав, що розробляються можливі перехідні заходи в разі, якщо переговори не завершаться до 6 червня.

«Це справді поганий сигнал для України. Пошук рішення триватиме як мінімум до жовтня», – заявив FT голова комітету Європарламенту торгівлі Бернд Ланге.

За оцінками уряду України, повернення до попередніх умов торгівлі скоротить доходи країни на 3,5 млрд євро на рік.

Пільговий безмитний режим для сільськогосподарської продукції України, запроваджений 2022 року, поширювався на птицю, пшеницю та цукор.

Більшість постачань ішла через країни ЄС до Африки та Азії.

Проти безмитного ввезення виступили фермери в Польщі, Франції та інших країнах Європи. Вони обурювалися тим, що пільговий український експорт призводить до зниження внутрішніх цін у ЄС.

Польща, порушуючи правила Євросоюзу, вже неодноразово забороняла імпорт українського зерна до третіх країн своєю територією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS