За три роки повномасштабної війни Україна заплатила $770 млн авансом іноземним брокерам за зброю, що так і не була доставлена.
Про це повідомляє агентство Financial Times, посилаючись на анонімні джерела в українському уряді.
За даними аналітиків, ця сума становить значну частину щорічного бюджету України на озброєння, який від початку вторгнення складає близько $6–8 млрд.
Як з'ясувалося, у деяких угодах, включно з контрактом на постачання 120-мм мінометів із Судану 2022 року, брали участь продавці, пов'язані з російською ФСБ і приватною військовою компанією «Вагнер». У агентстві зазначили, що десятки українських посадовців, причетні до таких контрактів, зараз перебувають під слідством.
Кілька українських чиновників, пов’язаних із контрактами на купівлю зброї за кордоном, були звільнені або звинувачені в корупції. За даними Financial Times, більшість проблемних угод підписували без ретельних перевірок через слабкий внутрішній контроль за трансакціями та поспіх у забезпеченні фінансування.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Німеччина та Британія разом розробляють нову зброю дальністю 2000 км із «глибоким і точним ударом». Міністр оборони Британії Джон Хілі та його німецький колега Борис Пісторіус оголосять про запуск проєкту в Берліні.