Німеччина і Британія разом розробляють нову зброю дальністю 2000 км з «глибоким і точним ударом»

Німеччина і Британія разом розробляють нову зброю дальністю 2000 км з «глибоким і точним ударом»

Міністр оборони Британії Джон Хілі та його німецький колега Борис Пісторіус оголосять про запуск проекту у Берліні

Німеччина і Британія разом розробляють нову зброю дальністю 2000 км з «глибоким і точним ударом»
фото Pixabay

Велика Британія та Німеччина спільно розроблять нову зброю «глибокого точного удару» з дальністю дії понад 2000 км.

Джерело. Про це повідомив у четвер, 15 травня, британський уряд.

Проект базується на прийнятому минулого року зобов'язанні щодо розробки нових озброєнь у рамках двостороннього оборонного пакту від жовтня 2024 року.

Лондон і Берлін вказували на необхідність того, щоб Європа була здатна захистити себе в умовах можливої ескалації у війні росії проти України.

Документ, зокрема, передбачає «захист східного флангу НАТО, усунення прогалин у потенціалі, покращення оперативної сумісності та подальшу підтримку України», пише агентство AFP.

Міністр оборони Британії Джон Хілі та його німецький колега Борис Пісторіус оголосять про запуск проекту у Берліні, уточнило Reuters.

«Це партнерство допомагає нам перетворити оборону на двигун зростання, – створюючи робочі місця, розвиваючи навички та стимулюючи інвестиції по всій Великій Британії та Німеччині», – заявив Хілі.

У Лондоні не уточнили термінів реалізації ініціативи чи її бюджету.

Очікується, що міністри також обговорять спільні закупівлі торпед для морських патрульних та розвідувальних літаків та оголосять про угоду щодо закупівлі Німеччиною військових мостів британського виробництва.

Передбачається, що зустріч Хілі та Пісторіуса відбудеться у гостьовій резиденції німецького МЗС на віллі «Борзиг», уточнило AFP.

Оборонний договір між Німеччиною та Британією був підписаний у жовтні 2024 року. Серед іншого він передбачав створення нових крилатих ракет великої дальності, а також виробництво танків компанією Rheinmetall у Великій Британії та спільні навчання на східному кордоні НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло