Україна просить Євросоюз знизити граничну ціну на нафту до $30 за барель

У Євросоюзі вже анонсували наступний пакет санкцій проти росії, який включатиме зниження стелі цін на нафту

фото DR

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав Європейський Союз посилити економічний тиск на hосію, зокрема знизити граничну ціну на російську нафту до $30 за барель.

Джерело. Про це він заявив у Брюсселі перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄС, повідомляє УНІАН.

«Євросоюзу слід вийти за межі 17-го пакету санкцій проти росії. Гранична ціна на російську нафту має становити 30 доларів», – наголосив Сибіга.

За його словами, подальше посилення обмежень необхідне, оскільки путін продовжує війну і показує, що припиняти її не збирається.

«Європі потрібна повна дипломатична мобілізація, щоб стримати російську агресію та відновити мир на континенті. Україна не є перешкодою на шляху до завершення війни», – додав він, маючи на увазі готовність Києва до безумовного припинення вогню.

З ініціативою перегляду діючої нафтової стелі раніше виступив і єврокомісар Валдіс Домбровскіс. Він повідомив, що на майбутній зустрічі міністрів фінансів країн Групи семи (G7) має намір офіційно внести пропозицію щодо зниження граничної ціни на російську нафту, яка зараз встановлена на рівні $60 за барель.

Хоча точних параметрів Домбровскіс не назвав, Reuters пише, що Єврокомісія обговорює план зниження цінової стелі до $50 за барель.

20 травня Рада ЄС офіційно затвердила 17-й пакет антиросійських санкцій. Зокрема, йдеться про санкції проти майже 200 російських танкерів, які входять до так званого «тіньового флоту».

Санкції торкнулися й низки російських компаній, у тому числі «Сургутнефтегаз», страхової компанії ТСК, а також «Центру комплексних безпілотних рішень», який займається розробкою військових дронів.

У Євросоюзі вже анонсували 18-й пакет санкцій проти росії. Як заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, він включатиме заходи проти газопроводів «Північний потік», а також зниження граничної ціни на російську нафту.

«путін не хоче миру, тому ми зобов'язані посилювати тиск», – заявила вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS