Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону

Текст угоди близький до завершення

Фото: DR

Велика Британія і Німеччина готуються підписати широкомасштабний договір, що включає пункт про взаємну допомогу в разі загрози будь-якій із країн.

Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела.

Прем'єр-міністр Кір Стармер і колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц заклали основу пакту в спільній декларації минулого літа, пообіцявши тіснішу співпрацю в галузі миру і безпеки, а також економічного зростання.

Текст договору близький до завершення, повідомили два чиновники з Лондона. Очікується, що його буде підписано 17 липня, перш ніж обидва парламенти підуть на літні канікули.

Один із ключових розділів присвячений обороні та заснований на Угоді Трініті-Гаус, підписаній торік, у якій ідеться про те, що будь-яка стратегічна загроза одній країні становитиме загрозу і для іншої.

У матеріалі йдеться, що це дало б Німеччині можливість мати договір про взаємодопомогу з обома ядерними державами Європи, що відповідає бажанню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца посилити стримувальний потенціал континенту окремо від США.

Очікується, що документ міститиме подальші заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, дослідженнями та інноваціями.

Договір між Штармером і Мерцем став результатом 18 раундів переговорів, три з яких відбулися в Берліні з особистою присутністю, а два – у Лондоні.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Велика Британія та Німеччина спільно розроблять нову зброю «глибокого точного удару» з дальністю дії понад 2000 км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS