Служба безпеки та Національна поліція заблокували 6 нових схем ухилення від мобілізації у різних регіонах України – в цих оборудках була задіяна 21 особа
Серед фігурантів керівник медзакладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різного профілю, йдеться в повідомленніпрес-служби СБУ.
Послуги коштували від $2,5 до $15 000. Фігуранти оформлювали військовозобов’язаним «бронь» через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві меддовідки «про непридатність до служби» та допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.
Зокрема, на Київщині затримано директора медичного коледжу Київської облради, який брав гроші за виготовлення документів про непридатність до служби, у тому числі оформлення фейкової інвалідності.
Для цього він використовував особисті зв’язки серед посадовців військово-лікарської комісії.
На Чернігівщині місцевий фіктивно працевлаштовував чоловіків призивного віку в місцеві гімназії. Це давало їм право отримати відстрочку від мобілізації.
Для цього фігурант залучив 5-х керівників навчальних закладів, які за «відсоток» наймали працівників, котрі насправді навіть не з’являлися на території освітніх установ. Наразі всі учасники схеми затримані правоохоронцями.
У Хмельницькому затримано підприємницю, яка продала понад 100 фейкових документів про непридатність до служби через «наявність хронічних хвороб» – у цьому їй допомагали четверо знайомих лікарів: ревматолог, офтальмолог, ортопед-травматолог та уролог.
В Одеській області затримано злочинне угруповання з 3-х вінничан віком від 19 до 24 років, яке переправляло військовозобов’язаних до невизнаного Придністров’я. Звідти ухилянти сподівалися виїхати до країн ЄС.
На Прикарпатті викрито трьох мешканців Івано-Франківщини та Закарпаття, які пропонували клієнтам «міграцію» до сусідньої країни вплав через прикордонну річку.
У Житомирській області підозру отримали одразу чотири фігуранти. Двоє з них – місцеві ділки, які торгували фейковими довідками про інвалідність. Ще двоє – ухилянт, який скористався «послугою», та лікар-невропатолог, що підробляв медичні документи.
Усім зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Бекграунд. Як повідомлялося раніше, колишньому посадовцю Міністерства оборони повідомили про підозру в розкраданні понад 33 млн грн під час закупівлі великокаліберних гвинтівок для ЗСУ.